ERZURUM'UN TÜBİTAK BAŞARISI

TÜBİTAK yarışmalarında Erzurum Liseleri fark attı. Bölgesel düzeyde Erzurum açık ara önde. 

TÜBİTAK verilerinden elde edilen bilgiye göre; Meslek liseleri 27, İmam Hatip liseleri 19, Anadolu liseleri 18, Fen liseleri 11, Bilim ve Sanat Merkezi 7 ve Sosyal bilimler liseleri 4 projeyle sergiye katılacak.

TÜBİTAK 2204/A 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisine, Erzurum’dan Değerler Eğitimi alanında 15, Sosyoloji alanında 11, Türk Dili Edebiyatı alanında 11, Tarih alanında 9, Psikoloji alanında 8, Biyoloji alanında 7, Coğrafya alanında 7, Kimya alanında 6, Matematik alanında 5, Fizik alanında 4 ve Teknolojik Tasarım 3 olmak üzere toplam 86 proje kabul edildi.

Erzurum İl Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, geçen yıla oranla sergiye davet edilen proje sayısında salgın koşullarına rağmen büyük bir artış kaydedildiğini belirtip ilin gerek akademik gerek kültürel alanlarda büyük bir sıçrama gerçekleştirdiğini ifade etti. Kaygusuz, “Proje kültürünün okullarımızda yaygınlaştırılmasının bir sonucu olan bu başarıda emeği geçen öğrenci, öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.