Hacamat, yüzyıllardır nebevi bir sağlık yöntemi olarak uygulanan ve günümüzde de alternatif tıp adı altında yer alan bir tedavi şeklidir. Özel kupalar yardımı ile bir kan alma işlemi olan hacamat, vücudun kendi kendine atamadığı toksinlerin, vakum ile temizlenme işlemidir.

Baştan hacamat olmak; delilik, cüz zam, gece körlüğü, alaca, baş ağrısı, diş, göz, kulak gibi hastalıklara ve daha birçok hastalığa şifadır.

Hacamat bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.

Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bozan fazla asitleri hacamatla vücuttan dışarı atabiliriz.

Kan ve dokulardaki gaz ve toksinleri atar.

Ödemleri çözer.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır.

Kan üretimi ile görevli organları uyarır.

Beyin fonksiyonlarını canlandırır.

Ağrıları giderir.

Hastalıkları önler.

Bel, boyun fıtığı, eklem ağrıları, karaciğer, kalp hastalıkları, psikolojik hastalıkların ve bunun gibi tüm hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.

Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır. Başından hacamat olan bir insan bunu hemen fark eder. Çünkü hacamatın etkisi hemen zuhur eder.

Unutkanlık ve dikkat eksikliği olanlar; okuduğunu zor anlayanlar için kafadan hacamat (Kupa terapisi – Cupping Therapy) çok faydalıdır. Hacamat ezber kuvvetini artırır.

Metabolizmayı düzenleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir. Hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanır, daha sağlıklı ve daha dinç görünüme sahip olurlar.

Vücuda canlılık ve enerji verdiğinden dolayı cilt ve vücut daha genç görünür.

Değişik nedenlerden dolayı vücudun belli noktalarında biriken toksinler dışarı alındığında vücudun bio-elektrik enerji si ve aurası yoğunlaşır. Buda daha az uyku ve daha dinç yaşam demektir.

HACAMAT NOKTALARI

İki kaş ortası ,
Parmak uçları ,
Dilaltı ve diş eti hacamatı
hiç bilinmeyen ve uygulanmayan noktalardır.
Oysa bu noktalar, tüm vücudu virüs mikrop ve bakterilerden temizliyen ana kanallardır....

Diğer genel merkezler...

1- En faydalı yer Kâhildir (İki kürek arası)
2- Sonra Ehdeayn (2 kulak arkası).
3- Sonra kalbin arkasıdır (Şeytanın vesveselerine karşı kalbin arkasından yapılan hacamat çok faydalıdır.)
4. Timus bezi maneviyatınız açısından çok faydalı yer.
5. KAFA ARKASI (can kurtaran): Ruh hastalıklarına, psikolojik problemlere, kulak ağrısı ve çınlamasına, baş ağrısına ve dönmesine, yara, egzama, uçuk, sedef ve saç dökülmesine, göz ve göz kapakları, ağız, diş, diş etleri ve burun hastalıklarına iyi gelir. Yeni başlayan katarakt için çok faydalıdır. Prolaktin hormonuna çok faydalı.

6. KULAK ARKASI: Kulak, burun, boğaz ve göz hastalıklarına, ön dişler ve köpek dişlerine, baş ağrılarına çok faydalıdır.
7. OMUZLAR: Akciğer hastalıkları ve yüksek tansiyon, baş ağrısı ve baş dönmesi, saç dökülmesi, boyun kireçlenmesi ve fıtığı, kol-omuz ağrıları, hormon dengesizliğine,
Kürek kemikleri arası (tam ortaya değil, biraz yukarı): Akciğerler, kalp, pankreas ve safra kesesi hastalıklarına çok faydalıdır.
8. KUREK KEMİGİ ALTI: Mide şişkinliği ne, karın ağrısına, mide ve karaciğer hastalıklarına
9. BEL: İdrar tutamama, bel ağrısı ve fıtık, böbrek ve kadın ve erkek hastalıklarına
10. KUYRUK SOKUMU: Prostat ve fil hastalığına, basura, adet düzensizliğine çok iyi gelir
11. Dizlerin üstü ve altı, iç ve dış kısımları: Diz ağrısı ve diz hastalıklarına, adet düzensizliğine, basur, varis, baldır ve ayak yaralarına, mide, karaciğer, safra kesesi ve böbrek rahatsızlıklarına, iyi gelir bu noktaya yapılan hacamat bu organlarimizi tedavi eder.
12. Baldırlar (arka kısmı): Yüksek tansiyon, idrar yolları ve böbrek hastalıklarına, baldır ve ayak ağrılarına ve buralardaki yaralara,
13. Ayak bileği dış kısmı: Siyatik ağrılarına, varis, gut ve fil hastalıklarına
14. Ayak bileği iç kısmı: Adet düzensizliği ve basura çok iyi gelir.