Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Erzurum Şube Başkanı Abdullah İkinci'nin sosyal medya hesabından yayınladığı 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerleri ideal, ideallerini dava eylemiş, fedakarlıkla çalışan, gayret eden öğretmenlerimiz camiamızda çok sayıda var. Bu vasıftaki öğretmenlerimiz halen çok kıymetli ve değerliler.
Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü tebrik ederim. Emeklilerimize sağlık sıhhat ve afiyet, ahirete göç edenlere de rahmet diliyorum.
Bugün vesilesiyle arayan, mesaj atan tüm öğrencilerime de teşekkür ediyorum.
2021'lere geldiğimiz bugünde halen düzenli bir öğretmen yetiştirme politikamız maalesef yoktur. Öğretmen okullarımız kapatılmış, eğitim fakültelerimiz uygulanan eğitim politikalarıyla niteliksiz hale getirilmiştir. Mezunlarından binlerce gencimiz atama beklemektedir. Atananlar için yıllardır konuşulan kariyer sistemi halen başlatılamamıştır.
Öğretmenlik mesleği her türlü ilgisizliğe rağmen toplum nazarında ve gençler arasında halen en değerli mesleklerin arasında geliyor. Öğretmenler toplumun önderleri idi halende öyledir.
Öğretmenler halen toplumda en fedakar gayretli ve yoğun çalışan bir meslek olduğunu bu Pandemi dönemi bir kez daha göstermiştir. Bu dönemde gençleri eğitimden ve bilimden uzak tutmamak için evinden online olarak büyük bir fedakarlıkla günde 7-8 saat derslere devam edilmektedir.
Pandeminin sağlıkçılarımızdan sonraki büyük kahramanı olan tüm öğretmenlerimizi canı gönülden kutluyorum.
Abdullah İKİNCİ
Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER)
Erzurum Şubesi adına