SU ARITMA CİHAZLARI SAĞLIKLI MI?

SU ARITMA CİHAZLARI SAĞLIKLI MI ?

Su arıtma cihazları konusunda son günlerde kamuoyunda çokça bilgi ve paylaşım var. Damacana sular pet sular ne kadar sağlıklı?

İÇTİĞİMİZ ŞEBEKE SULARI NE KADAR SAĞLIKLI?

Bu konularda uzman olmamakla birlikte sektörde bulunmuş biri olarak naçizane tavsiyemiz, günümüzde yüzde yüz sağlıklı su bulmak zor. En sağlıklı su dağdaki kaynak sularıdır. Dağdaki kaynak suları (pınarlar, çeşmeler Vs) birileri tarafından rant kapısı olmadığı için reklamı yapılmaz. Aracınız varsa veya üç beş arkadaş aracı olan biriyle gidip 10 günlük yetecek suyu dağdan doldurmanız hepimiz için daha iyidir. (Bazı sular yerin altından çıkarken bir takım metallerle etkileşime girerler ve tatları, kokuları, renkleri değişik olur.) Çevre insanı o suların içilip içilmeyeğini söyler. Bazıları gaz yapar, bazıları ishal. Nadiren başka etkilerde görünür. 

!!! Burada dikkat edeceğiniz konu, suyun akan su olması. Durağan su çok tehlikeli.!!!

Arıtma cihazları kaynak sularının mantığıyla çalışır. Dağ suları yerin altından çıkarken toprak katmanları tarafından filtrelenir. Arıtma cihazının da içinde katmanlar vardır. O katmanlardan geçerken su filtrelenir. Ancak o filtreler doğal değil yapaydır. Haliyle arıtma filtre işlemi suyu sadece zararlılardan değil, faydalılardan da temizler. Doğrudan çeşme suyu içmektense kısmen daha iyidir.
Damacana suları her ne kadar kaynak suyu olduklarını iddia etse de, gidip dolum yapılan yeri kendiniz görmediğiniz müddetçe şüpheyle yaklaşırsınız. Eminim hepiniz denetlendiğini düşünüyorsunuz. Fakat denetleyen memurun nasıl biri olduğunu bilemeyiz.

Son söz olarak reklamı yapılan şeyler ticaridir ve ticari şeyler kâr amacı güder. Kâr amacı güdülen bir şirket, kârını artırmak için neler yapabilir bilinmez. Emin olun evinizin önünde kuyu olsa o bile daha güvenilirdir.

Arıtma suyu mineralsiz sudur ve iyi bir içme suyu değildir. Mineral ihtiyacınızı yüksek oranda su içerek karşılamak zorundayız. Mineralsiz sular ancak iyi bir temizlik suyu olabilir; çok köpürür ve leke bırakmaz. Sağlığınız için sakın ucuz kalitesiz ARITMA CİHAZI SUYU IÇMEYIN. Korkmayın kireçlenmezsiniz siz çaydanlık değilsiniz, mikropları da zaten öldürmüyor arıtma cihazları.

Okuduğunuz için sağlıklı yaşam diliyorum.

Alıntı