9. Videosunu Bugün Yayımlayan Peker Önemli İddilarda bulunuyor

Türkiye'de çete lideri diye tanıtılan siyasetle içli dışlı ilişkileri bulunan Sedat Peker yayımladığı videolarla önemli iddiları ortaya koyuyor. Resmi makamlar çok ciddiye almasa da gündemi sarsan iddialarda bulunuyor.  

Genç kesimin ilgiyle izlediği her pazar günü videoları ile gündemi sarsan Sedat Peker siyasete dair önemli açıklamalar yapıyor. Bu hafta pazar günü yani bugün yaptığı açıklamalarda Demirören grubunun Ziraat bankasından aldığı 750 milyon kredi ile birçok yayın organını satın aldığını fakat hiçbirisini ödemediği belirtti. 

Birçok siyasiye ait kirli ilişkileri de açıklayan Peker'in iddialarına karşı ne yapılacağı merak ediliyor. Milyonların izlediği bu videoların taşları yerinden oynatıp gelecekte önemli soruşturmaların sebebi olacağı belirtiliyor.

AKİT TV'DEN MURAT ALAN'A DAİR İDDİALAR
"Akit medya grubuyla beraber sofra kurduk, yemek yedik ama onkara söyleyeceklerim var. Akit TV’nin Yazı İşleri Müdürü Murat Alan. Kardeşim sen saldırıya uğradığında hastaneye ilk gelenlerden biri ben değil miydim? En sevdiğim silahımı sana verip 'Bir baba çocuğunun yanında dayak yememeli, bir daha gelirlerse hepsini vur, sana cezaevinde ben bakacağım' demedim mi? Bu olayı buraya ben mi getirdim? Göreceksiniz, sen hariç Murat ama sen 'Bu adam her şeyi yapardı, ajanlık ne' diyebilirdin. Bu haberi yapıyorsunuz, elinizde bir tane delil var mı benim ajanlık yaptığıma dair? Şevki hocam, çocukluğumdan beri senin kasetlerini dinliyorum. Çoluğumun çocuğumun parasını size yolladım, diyemedin mi 'Bu adam ajan değil' diye?"

"METİN KÜLÜNK'E 10 BİN DOLARDAN FAZLASINI VERDİM"
"Benim her ay 10 bin dolar yolladığım bir milletvekili yok ama daha çok yolladıklarım var. Bir de bana 10 bin doları nasıl yakıştırdınız? Ben aç kalırım yine herkesten çok para veririm. 10 bin dolar da yalan, vallahi yalan. Ben kimseye böyle bir para yollamadım ama daha çok yolladım.

Ömer Külünk diye bir yakını var. 'Tefeciler benim yeğenimin yerini almış' dedi. O zamanın parası, bugünün 1,5 milyon lirası, 'Tefecilerle bir konuşsan şey yapsa' dedi. Ya ben ismimi unutturmaya çalışıyorum, tahsilat yapıyormuşum gibi olacak şimdi, kaç paraysa ben vereyim' dedim. O konuda ismi geçen bir iki iş adamı var, biz ödeyelim dedik. İş para ödemeye gelince tabii bir tek ben ödedim, tapuyu aldık verdik. Biz para verdik mi böyle veririz. Almanya'daki o dernekler var ya, onlara rica ederdi 'para yollar mısın' diye, el altından onlara para yollardım.

Ama öyle her ay giden 10 bin yok, seçim zamanı geldiğinde arabasına para bırakırdım. İstesem gömmek için evet verdim derdim ama 10 bin değil çok daha fazlasını verdim."

"SEÇİM ZAMANI AKP'NİN DAĞITTIĞI KAHVELER BENİMDİ"
"AK Parti'nin seçim zamanı dağıttığı kahveler var ya, Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi, benimdi o. Hani ben pislik mafyaydım? Onlarca milyon liralık kahveyi benden siz alıp dağıtmadınız mı her yerde? Lan bir lira mı verdiniz, verdiyseniz hani fatura?"

"GAZETEYİ BASTIK, AYDIN DOĞAN KORKTU YERLERİ VERDİ"
"Şimdi bizim bu Pambukören var ya, biz gazeteyi bastık, Aydın Doğan kargaşadan korktu, yerleri verdi 750 milyon dolara. Aslında bir tanesi o kadar ederdi ama hepsini o paraya aldı. Bu 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi. Bu sahtekar 750 milyon doların hiçbirini ödemedi biliyor musunuz, faizlerini bile ödemedi. Bu televizyon onun değil, o emanetçi. Serhat ile Berat yönetiyor. Sabah grubu da öyle."

BELEDİYEDE RÜŞVET SİSTEMİ
Belediyelerdeki yolsuzluk ve rüşvet olayını anlatan Peker, ''Parayı belediye başkanları aldım olmasın diye, dernekler üzerinden para yatırıyorlar. Tanıdıkları 100 bin TL'lik işi 1 milyon fatura kestirip, geri kalanını cebe atıyorlar'' dedi.

 

Siyaset mafya ilişkisine dair önemli, ayrıntıları izleyen vatandaşlar binlerce yorumla Pekere destek oluyor. Lakin bugüne kadar günler geçmesine rağmen adalet kurumlarının harekete geçmemesine tepki de büyük.

'OĞLUMA ÇATAL FIRLATTIM!'
Küçük oğluna kardeşlerini ağlattığı fırlattığı çatalın saplanmasından bahseden Peker, ''Ufak erkek oğlum Boğaçhan 10 yaşındaydı, şimdi 12 yaşında. Kardeşlerini ağlatmış. Sinirlendim o an elimde çatal vardı, onu fırlattım. Annesi Muğlalı kibar bir insan, bizim gibi vahşi değiller. Çatal tabii saplandı. Annesinin aklı yerinden gitti. Boğaçhan 'Ben senin oğlun değil miyim?' dedi. İlk kelimem 'Bir daha onları ağlatırsan, seni öldürürüm' dedim. Erkek çocuklarında baba olduğumu hissetmedim, kız çocuklarımda baba olduğumu hissettim'' dedi.

'ARTIK BENİ ÖLDÜRMEDEN KURTULUŞUNUZ YOK'
SADAT ile ilgili iddialarını tekrarlayan Peker,''Onların da kafası karışık, her şey planladığım gibi işliyor. Dakika, dakika her şeyi planladım. Bütün riskleri planladım. Allah belanızı verdi. Artık beni öldürmeden kurtuluşunuz yok. Bir de diyorlar 'Türkiye'den MİT gelecek' niye MİT'teki kardeşlerimizi katıyorsunuz? Kendinize güveniyorsanız, siz gelin. Siz hepiniz, ben tek hadi gelin. Bizim MİT'le ne işimiz var? Ben devletin aleyhinde ne söyledim? Devletin içinde yer almayan bir kuruluş SADAT, şu anda orada yapılan ticaret ve silahlar... " ifadelerini kullandı.

AKİT TV
Akit TV'den bahseden Peker, ''Akit medya grubuna makara yapmayacağım. Beraber sofra kurduk yemek yedik. Ama söyleyecek kelamlarım var onlara. Akit TV'nin yazı işleri müdür var Murat Alan. Sen saldırıya uğradığında hastaneye ilk gelen ben değil miydim? Ben sana en sevdiğim silahı verip, bir daha gelirlerse vur demedim mi? Sana cezaevinde ben bakacağım demedim mi? Biz senle o kadar muhabbet ettik. Göreceksiniz suç örgütünü'' ifadelerini kullandı.

BİNALİ YILDIRIM'IN OĞLU
Binali Yıldırım'ın oğlundan bahseden Peker, ''Sayın Başbakan... Senin oğlunu korumana gerek yok ki. 15 senede kaç milyar dolarlık servet yapmış. Sadece Hollanda ayağını biliyoruz. Hollanda devleti açıkladı diye... Senin çocuğun gerizekalı mı bırak o konuşsun" dedi.