İstanbul'da milyonluk Tarihi Miting

Türkiye, Filistin için Mescid-i Aksa ve Kudüs davası için Siyonizm'in karşısında yer alarak Saadet Partisi öncülüğünde düzenlenen 'Büyük Kudüs Mitingi'nde buluştu.

Saadet Partisi'nin öncülüğünde tertip edilen Yüzyılın Zorbalığına Karşı Ayağa Kalk Çağrısına Yenikapı'da yüzbinlerin katıldığı BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ ile KUDÜS için Türkiye tek yürek oldu. Mitingde muhteşem bir coşku ve heyecan hakimdi.

Farklı siyasi görüşten de olsa, Bütün Müslümanların ortak sorunu olan Kudüs için bir araya gelindi.Türkiyenin özlediği bir tablo ortaya konuldu. Siyasi Partii liderlerive temsilcileri alanda toplandı.

KUDÜS MİTİNGİYLE İSTANBUL'DA TARİHİ BİR GÜN YAŞANDI

Saadet Partisi, Hür Dava Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Gelecek Partisi, İyi Parti ve Demokrat Parti KUDÜS MİTİNGİ için bir araya geldi.
.

Saadet Partisi öncülüğünde ABD Başkanı Trump'ın açıkladığı barış planına tepki göstermek amacıyla Yenikapı Meydanı'nda "Büyük Kudüs Mitingi" düzenlendi.

Onlarca STK'nın desteklediği mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yanı sıra, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Hüda Par Genel Başkanı İshak Sağlam, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas da katıldı. Mitinge davet edilmesine rağmen MHP ve Ak Parti’nin temsilcisi katılmadı.

KUDÜS MİTİNGİNDE LİDERLERİN KONUŞMALARINDAN KISA BAŞLIKLAR:

Temel Karamollaoğlu:
Filistin ezelden ebede bir islam beldesidir ve sonsuza kadar öyle kalacaktır. Bunu herkes böyle bilsin. Çünkü bu meydanda, ırkçı emperyalizme figüranlık yapanlar değil, tarihi bizzat yazanların torunları var... Bu meydanda, Selahattin’i Eyyübilerin, Sultan Fatihlerin yolundan gidenler var, Bu meydanda “Hayat iman ve cihattır” diyen Necmettin Erbakan sevdalıları var..

Kemal Kılıçtaroğlu:
Haçlıların Kudüsü işgal etmesiyle bugün yapılan bu anlaşma da aynıdır. Filistin devleti Kudüs'ten Kudüs'te Müslümanlardan koparılmak isteniyor.
Bu topraklar Haçlı zihniyetini yenmeyi başardı. Bundan sonra da Allah’ın izniyle Haçlı seferlerini boşa çıkaracağız.

Ekrem İmamoğlu:
İstanbul’dan duyulsun. Kudüs’ün statüsü İslam dünyasının ortak mücadelesidir. Mescid-i Aksa ilk kıblemizdir.

Ahmet Davutoğlu:
"Bu sözde barış planıyla, Kudüs İsrail'in başkenti ilan ediliyor. Abu Dis denilen bir yeri de Filistin'e başkent yapıyorlar. Biz bunu kabul eder miyiz? Bilsinler ki Kudüs planı asla kabul edilmeyecektir."