Saadet Partisi Erzurum Yakutiye İlçe Kongresi yapıldı.

Kongreye İl Başkanı Faik Çalık, GİK Üyeleri Sezai İncesu, Ümit Çebi katıldı. İlçe başkanı Abdullah Polat, Yeni ilçe başkanı, merhaba ilçe başkanları, hanım kolları, delegeler katıldı. 

Faik Çalık Türkiye'nin en büyük sorunu ekonomik yangındır. İzlenen yanlış politikalar yüzünden bugün mutfak yanıyor. Esnaf, işçi, emekli, asgari ücretli  büyük sıkıntı içinde. Türkiye de bu sistemle hangi parti gelirse gelsin sistem ve düzen değişmezse HİÇBİR şey değişmez. 

GİK Üyesi Ümit Çebi Dava adamının nasıl olacağını anlattı. Fi sebilillah gayret eden dava adamının büyük ecirler kazanır. Necmeddin Erbakan Hocanın bıraktığı davayı sürdürmek ve iktidara taşımak ve Adil bir düzen kurmak için gayret ediyoruz. 

Milli Görüşte ben sen yok biz varız. Bu partinin temelinde evliyanın, gönül adamlarının istişare si var. Biz partici değiliz. Biz dava adamıyız. Davamıza sevdalıyız. Bu davada kim yanlış yaparsa kendine yapar. Bu davada yanlış yapan kendine yapar. Bu davada mazlumun beklentisi, duası var. İslam Birliği için mücadele eden bir hareketin mensubuyuz.