Dini motiflerle süslenmiş bir yılbaşı çam ağacı

Peygamberimizi 8sas) Alet ederek Noel ağacı hazırlanıyor

Böyle bir inanç karmaşası olamaz, böyle bir rezillik olamaz, bir müslüman sırf birilerine benzemek, onlar gibi yaşadığını göstermek için böyle bir çirkeflik yapamaz...

Evinin köşesine Hristiyanların adeti olan yılbaşı ağacı yapmaktan geri kalmayan sözde Müslüman abi ve abla, birde onu ay şeklinde yapıp üzerinede dini değerleri içeren süslemeler takmışlar.

Senin hiç mi aklın yok, sen bu kadar mı cahilsin, senin hiç mi dünyadan haberin yok be kardeşim...

Bu kadın bacımız Noel elbisesi ile karşılıyor yeni yılı. 

İslam şuur dinidir şekil dini değil.

Şuurlu müslüman olmadıktan sonra gözlerini bile kapatsan ne olur.

ŞEHİRLERDE BİNLERCE MÜSLÜMANIN KATILDIĞI PİYANGO KUYRUKLARI

YÜZDE 98'İ MÜSLÜMAN ÜLKEMİZDE MİLYONLARCA PİYANGO BİLETİ KUMAR OYNANIYOR

 

Karganın biri sürekli kilisenin Çan'ına pislermiş. Hergün Çan temizlemekten bıkıp usanan papaz çanın yanına bir bardak şarap koymuş. Karga Şaraptan içip kendisini kaybedince papaz kargayı tek hamlede yakalayıp kendisine şu soruyu yöneltmiş.

- Müslüman olsan Şarap içmez,
Hristiyan olsan Çan'a pislemezsin
Söylesene sen neyin nesisin ?

Olay Aslında Tamda Bu !!!

Hıristiyan Batı’da miladi takvimin başlangıcına esas olarak Hz. İsa’nın doğum tarihi alınmış ve bu giderek diğer ülkelerde de benimsenmiştir. Bu bakımdan hıristiyanlar aralık ayının son haftasını, doğumun arefesini teşkil etmesi bakımından, en önemli dini bayramları olarak kabul etmişlerdir. Bu hafta içerisinde hıristiyanlar kiliseye giderler, ayrıca birbirlerini ziyaret edip hediyeleşirler. Dini bir atmosfer içinde geçen Noel bayramı akabinde ise, yeni yıla giriş büyük bir çılgınlıkla, lüks ve israfla kutlanır.

HİÇBİR KÜLTÜREL VE GELENEKSEL TEMELE SAHİP DEĞİLDİR

Toplumumuzda ve diğer müslüman toplumlarda “yılbaşı kutlaması” adı altında düzenlenen eğlence toplantıları ise, hiçbir kültürel ve geleneksel temele sahip değildir. Bu bakımdan hıristiyan olmayan ülkelerde yılbaşı kutlamaları Batı’nın körü körüne taklit edilmesinin veya hıristiyan Batı’nın kültür ihracının bir sonucu olarak değerlendirilebilir.

Kaynak: Çam Ağacı Süslemek Günah mıdır | Müslümanlar Yılbaşı Kutlar mı