Vezirköprü Fen Lisesi Müdürü M.Arif Turan’ın oğlu Genç Mühendis Sefa Turan Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Online dersler için yerli yazılım çalışması yapıldı. Bilindiği gibi MEB'de canlı dersler için zoom adlı ABD menşeli bir program kullanılıyor ve birçok sakıncası sürekli gündeme geliyordu.

Okullar da yerli yazılım için büyük ilgi var.


"TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK"

İşte yerli yazılımla ilgili açıklama: 

Elektrik - Elektronik Mühendisi Sefa Turan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayip Erdoğan: :“Fiziki güvenliğinizi siber güvenlikle,dijital sanayi ile yerli yazılımla ve yapay zeka ile tahkim etmiyorsanız kendi kendinizi kandırıyorsunuz demektir.Bunu başarmak suretiyle gençlerimize teknolojiyi yerli ve millî olarak sevdirmek en büyük aşkımızdır,en büyük hedefimizdir.Bu gençlik bunu başaracak.Yerli çözümler gerekli.Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalı” demektedir.Canlı konferans ve uzaktan eğitim programını,bu anlayıştan yola çıkarak hazırladık.

Programkodlarını kendimiz yazdık.Tasarımını kendimiz yaptık.
https://lessonlook.com
Lessonlook Covid-19 nedeni ile öğrencilerimiz için oluşturulan başarılı bir canlı konferans ve uzaktan eğitim platformudur. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize yeni derslerinde başarılar dileriz.


https://lessonlook.com 


Sefa TURAN:“Türkiye eğitimsiz kalmasın dedik.Eğitim dünyamıza yeni bir güneş doğdu.Ülkemizde yüzyılın yeni eğitim anlayışını ortaya koyduk.Eğitim dünyasına yeni bir bakış açısı getirdik.Alışıldık eğitim anlayışının dışına çıkarak okulu,sınıfı eve taşıdık.Çağımızda elektronik eğitim gücünün önemini ortaya çıkardık.Cennet vatanımız Türkiye,dünyanın önde gelen dijital eğitim yazılımında var olduğunu,iddialı olduğunu gösterdi. Anaokulları, anasınıfları, ilkokullar, ortaokullar, liseler,üniversiteler, etüt merkezleri, dershaneler, Kuran Kursları, özel dersler için vazgeçilmez bir program.”
https://lessonlook.com  


Sefa TURAN:“Programın arkasında dev Amerikan şirketleri yok. Allah'ın inayeti milletimizin teveccühü var.Değerli yöneticilerimizin saygıdeğer öğretmenlerimizin desteklerini bekliyoruz.Elektrik-Elektronik Mühendisi Sefa TURAN

LESSONLOOK ADRESİNE GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


https://lessonlook.com