Şuurlu Öğretmenler Derneği Erzurum Şube Başkanı Abdullah İkinci bayram mesaji yayınladı.

İşte İKİNCİ'nin bayram mesaji:

Muhterem kardeşlerim; Öncelikle Mübarek, Kurban Bayramımızı en kalbi duygularım ile tebrik eder, iki cihan Saadetleri dilerim. Bayramlar bir sevinçtir, Bayramlar bir umuttur, neşedir ve hele hele Kurban dediğimiz zaman ,cenabı ALLAH cc.a kul olma yolunda ona bir şükür bir teşekkür niteliği taşıyan büyük bir olaydır . Kurban tıpkı Hz. Adem as.ın iki oğlundan Hakkı seçen Hz. Habil as.ın ve Mevlâmızın istediği hediyeyi en iyi şekilde en güzeli ile takdim etmesi gibi, tıpkı Hz.İbrahim as.ın oğlu Hz.İsmail as.ı sırf cenabı ALLAH cc.istedi diye onun rızasını kazanmak için, Kurban etmesi gibi, işte Kurban demek samimiyet demek, Kurban demek Sadece ALLAH cc.için gerektiğinde canını dahi gözünü kırpmadan Kurban etmek demek , manasınada gelir.
Muhterem kardeşlerim bugün İslam Aleminin içine düştüğü durum, bizleri bir hayli üzüyor ve düşündürüyor. İslam alemi adeta bir tesbihin imamesinin kopması gibi dağılmış tespih taneleri gibi, perişan haldeyiz Sadece izliyor kalben buğzediyoruz maalesef, işte bu zamanda Merhum Milli Görüş lideri ve 54. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Prf.Dr.Necmeddin ERBAKAN hocamızın yarım asırdır, İslam ümmetini birleştirme çabalarının olması ve Üzerine basa basa yeniden İslam Birliğinin kurulması gerektiğini, hem dile getiren hemde fırsat geçtiği zaman icraata döken, hocamızın bu çalışmaları bugün ne kadar önem arz ettiğini daha iyi anlıyoruz, örnek vermek gerekirse bugün Erbakan Hocamızın kurmuş olduğu D-8 İslam Birliği çekirdek oluşumu yani 8 tane gelişmekte olan İslam ülkelerinin bir araya gelerek, Türkiyemizin Liderliğinde kurduğumuz bu oluşum işlemiş olsaydı, arkasından D-60 ve D-160 kuruluşlarınında kurulup adeta İslam birleşmiş milletlerinin, İslam Natosu' nun kurulması ile bugün İslam aleminde Doğu Tutkistanda, Irak'ta,Suriye'de,Kudus'te cümle bilad-i İslamiyede bu kan göz yaşı zülüm olmayacaktı. Kuvvet ve kudret sahibi cenabı ALLAH cc.tır. Biz inanıyoruz ki ALLAH cc.bize yardım ederse Ancak biz galip geliriz kimse bize karşı galip gelemez diyorum yeteki bizler Müslümanlar olarak sımsıkı ALLAH cc.ın ipine (Kur 'an ve Resulullah'ın sünnetine ) sarılalım. Birliğimizi dirliğimizi daim edelim. Farklılıklarımızı bir kenara bırakıp kıblede birleşelim.
Bu vesile ile tüm İslam Aleminin,ülkemizin aziz milletimizin,eğitim camiasının ve sizlerin Kurban Bayramımızı tebrik ederim. Yeni Bayramlarımızda adil yeni bir Dünya düzenine kavuşmak dileği ile mutlu, sağlıklı , huzurlu güzelliklerin yaşanmasını cenabı ALLAH cc.tan niyazda bulunuyorum.