ÖG-DER BAŞKANI ABDULLAH İKİNCİ'NİN BASIN AÇIKLAMASI :

Okulların açılsın mı tartışması medyada sürekli gündem. Birçok kişi bilip bilmeden konuşuyor. Öğretmenleri haksızca itham ediyor.
Okullar zaten açık. Pandemi döneminde dahi okullar hiç kapanmadı. Bugünlerde bile okullar açık. İdareciler okulda. Dyk yaz kursları halen birçok okulda devam ediyor. Boya,badana tefrişat kitap vs işler tüm hızıyla okullarda devam ediyor.
Pandemi döneminde öğretmenler uzaktan eğitim adı altında derslere EBA'dan, üniversitelerde özel bir program üzerinden sürekli devam ettiler. Üç öğrenci bile olsa dersler sürekli yapıldı. 2020 Ağustos döneminde de önceliğimiz tedbirli bir şekilde okulların açılması. Öğrencilerin okullarla eğitimcilerle buluşması. Bunu eğitimciler çoğunlukla istiyor. Hiç kimse yanlış algılara sebep olacak zanlar oluşturmasın. Eğitimciler 31 Ağustos'ta tam kadro okuldayız inşallah. Ama o günkü şartlarda durum ağırlaşırsa bakanlığımız tedbirleri alıyor. Hiç bir öğrenci açıkta egitimsiz ögretimsiz kalmaz. Hiçbir eğitimci de evinde yatmaz. Devletin planlamasına uyar. Gereğini yapar.
Eğitimcilerle ilgili olur olmaz değerlendirmeler yaparken insaflı olmaya davet ediyoruz. 1 milyon eğitimci daha iyi eğitim için gayret ediyor bilinmesini isteriz.

Abdullah İKİNCİ
ÖG-DER ERZURUM ŞB BAŞKANI