CORONAVİRÜS TEHLİKESİ DOLAYISIYLA ZİYARET TAMAMEN YASAKLANDI.

Dün gece itibari ile Medine’de Mescidi Nebevi tamamen kapatılmıştır. Dün geceye kadar Ravzayı Mutahhara tarafı tamamen kapalı yeni yapılan yerler açıktı. Bu uygulama ise dün gece sona erdi ve Mescid-i Nebevi ve  türbe tarafı tamamen kapandı.

Corona tehlikesi sebebiyle Medine'de ve Mekke'de olağanüstü bir durum uygulanıyor. Birçok kutsal mekan ziyaretciye ve ibadete kapatıldı. Kabe'de bile Tarihindeziyaret ve tavaf yapılamıyor. İslam tarihinde ilk defa böyle bir uygulama görülüyor.

Sosyal medyada haber üzüntü ile karşılandı. Yapılan yorumlarda günahkar ve haksızlıklara suskun kalan ümmeti Peygamberimiz (sas)huzuruna kabul etmiyor diye yorumlar yapıldı.Resulullah Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimiz bizi şimdi huzuruna dahi almıyor , insanlık nelere vesile oluyor diye sosyal platformlarda yorumlar çok sayıda.

İşte yorumlar :

Büyük kıyamet hocam, nefisleri hesaba çekmeden kendimize çeki düzen vermeden açılacağını düşünmüyorum. Aynı şekilde Kabemiz ve mescidi aksa, ülkemizde camiler medreseler! Hangi günahlar sebebiyle bu ağır imtihanlara tabi tutuluyor ve hergün daha da kötüye gidiyoruz. Ya Rabbi affeyle bizi, rahmetinle lütfeyle bizlere, lütfunla üzerimizden bu imtihanı kaldır Allahım.

Bugüne kadar huzura cikabildiysek ALDIĞI İÇİN DEĞİL, yuzsuzlugumuz sayesinde.
Hem hicazda hem cihanda rezillik sefillik acizlik yüzünden yüzümüz yok aslında...

Almaz tabi. Elhamdülillah Müslümanım diyenler,son kafile Yurda giren umrecileri virüsü yaymakla suçlarsa,
İnancı sorgularsa,duanın gücünü dalgaya alırsa kurunun yanında yaşı da yakar.
Rabbim cümlesine hidayet versin.

Aşağıdaki resimler Mescidi Nebevinin dış kapılarının da kapanırken dün gece ki durumu resimlerde.

Bugün kapılar kapandı. Mescidi Nebevi artık ziyaretçi almıyor.