Günlerdir konuşulan Bülent Arınçla ilgili Mehmet Metiner harekete geçti Reisi Cumhur Erdoğan’a çağrıda bulunan Metiner gerekçeleriyle birlikte iki kişinin görevden alınması için çağrıda bulundu AK Partili Mehmet Metiner, gerekçelerini sıralayarak Cumhur başkanlığı Yüksek İstişare Üyesi Bülent Arınç ve Cumhur başkanı Başdanışmanı İlnur Çevik’in görevden alınması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a önemli bir çağrıda bulundu.

BU İKİ İSİM GÖREVDEN ALINSIN
Konuk olduğu bir programda Kanun Hükmünde kararnameler faciadır” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Üyesi Bülent Arınç ile Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tahliyelerine “Çok güzel haber” diyerek destek veren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik için AK Partili Mehmet Metiner’den sürpriz bir çağrı geldi.

“GÖREVDEN ALIN” ÇAĞRISINDA BULUNDU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iki ismide “Takdir Reis’imizindir” diyerek görevden alma çağrısı bulunan Metiner, “Bu sürece acilen müdahale edilmelidir. Halkla inatlaşılmaz. Halkın kripto olarak gördüğü isimlerin itibar görmesi halkın tepkisini çekiyor. Biz bugünden söyleyelim. Yarın herkes bırakıp gitse bile hep burada Reis’inin yanında ölümüne duracak olan bizler bunu söylemezsek davamıza ihanet etmiş oluruz. Takdir Reis’imizindir” ifadelerini kullandı.

Metiner daha öncede Twitter hesabından Arınçın damadının  davası içinde:

"Bu nasıl bir çifte standarttır ya! Bu mahkeme kararını hangi vicdan kabul eder? Arınç’ın damadı için delil olarak kabul edilmeyenler başkaları için niye kabul edilir diye sormazlar mı? Çok yazık!"

✔️"KHK faciadır!’ demek, hem Reis, hem de 15 Temmuz şanlı direnişimizle örtük bir hesaplaşmanın adıdır.
✔️Açık söylüyorum: Bu sözler mağduriyet kılıfı giydirilmiş bir FETÖ savunusu ve seviciliğidir." demişti.