Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdür Hamza AYDOĞDU açıkladı: "Müdür Başyardımcısı Kadroları okullara tekrar verilecek. "

MEB Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü yçneticileri ile telekonferans yöntemi ile yaptığı Eğitim Yöneticiler Okuyor buluşmasında kendisine soru soran bir okul müdürünün "Müdür Başyardımcısı normu ve kadrolarının ne oalcağı?" ile ilgili soruya önemli bir cevap verdi. 

Hamza AYDOĞDU yaptığı açıklamada "Milli Eğitim Eski Bakanı İsmet YILMAZ zamanında çıkan yönetmelikte Müdür Başyardımcılıklarının kaldırıldığının belirtildiğini ancak Norm Kadro yönetmeliğinde ise Müdür Başyardımcılığı normunun durduğunu" söyledi. Sözlerinin devamında "bu konuda Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK'un da bu kadroların durması yönünde talimatı olduğu ve önümüzdeki günlerde okulların ihtiyacı ve sayıları ölçüsünde bu normlara  tekrar müdür başyardımcılıkları normunu vereceklerini ve atama yapacaklarını" açıkladı. 

Hamza AYDOĞDU :"Köklü okullarda okulun yükünü alan bir kadro bu . Mevcut başyardımcılara dokunmuyoruz. Önmüzdeki günlerde bu kadroları vereceğiz"dedi.