Kudüs'teki Filistinliler, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram namazı için Harem-i Şerif'e akın etti.

Sabah namazını Harem-i Şerif'te kılan Filistinliler, baskına engel olmak için Mescid-i Aksa'dan ayrılmamıştı. İsrail polisi, nöbet tutan Filistinlilere, plastik mermi, ses bombası ve göz yaşartıcı gazla saldırmış, 330'dan fazla kişi yaralanmıştı. Buna rağmen mescidi ve kutsal toprakları korumaktan vazgeçmiyorlar.

İsrail bu duruşa, sebata ve cesarete çıldırıyor. Ne yapsa Müslümanlar mat etmiyor sürekli heyecanlarını diri tutuyorlar. Yaşlısından gencine hepsi etten bir duvar gibiler adeta.

Kudüs'teki Filistinliler, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram namazı için Harem-i Şerif'e akın etti. Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, 100 binden fazla kişinin bayram namazını kılmak için Harem-i Şerif'e geldiği belirtildi.

Yüz binden fazla Müslüman bayram namazını Mescid-i Aksa'da eda etti. Filistin ve kelime-i tevhid bayrakları açan cemaat, "Özgürlük", "Kanımız canımız sana feda olsun ey Aksa" sloganları attı.

7 den 77'ye herkes saf bağladı. Bu kutsal toprakları koruyacaklarına dair bir kez daha and içtiler. Özellikle çocuklarda camiye gelerek İsrailden korkmadıklarını bir kez daha gösterdiler.