Bekçi olmak isteyen vatandaşlar için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden başvurular başladı. Peki, bekçi olmak isteyen vatandaşların hangi şartları sağlaması gerekiyor? Başvuru detayları haberimizde…

Özel kurumlar ve devlet kurumları İŞKUR üzerinden bekçi alımı yapılacağını açıkladı. İŞKUR üzerinden yayınlanan bekçi alım ilanlarına başvurmak isteyen adayların en az ilköğretim diplomasına sahip olması gerekiyor. Başvurularda KPSS şartı aranmıyor.

Hangi iller için alım olacak?


Erzurum, İzmir, Kayseri, Bursa, Tekirdağ, Konya, Ankara, Aydın, Kocaeli, İstanbul

Başvuru şartları neler?

T.C. Vatandaşı olmak,


İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)

Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımaları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.

Özel firmalara bekçi olarak başvurmak isteyen adayların İŞKUR’a üye olmaları ve TC kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapmaları gerekiyor. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlara firmaların belirttiği şekilde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ