Her türlü cinsel yönelim’ ifadeleriyle LGBT’yi meşrulaştıran İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkan KADEM, LGBT ile ilgili bir açıklama yaparak ‘Her türlü LGBT hareketinin karşısındayız!’ dedi.

Çocuk ve gençleri, "insan onuruna yakışmayacak" oluşumlardan uzak tutma görevini üstlendiğini belirten KADEM şunları söyledi:

"Her türlü LGBT hareketinin karşısındayız! Aileyi,değerlerimizi ve toplum sağlığını korumak için çocuk ve gençlerimizi insan onuruna yakışmayacak, gayriahlaki oluşumlardan uzak tutma görevini üstlenen STK'lardan biri olarak TURAP’ın önerilerinin hayata geçirilmesi için çalışacağız"

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NE VERDİKLERİ DESTEK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

İstanbul Sözleşmesi’ne verdiği destekten ötürü eleştirilen KADEM, daha önce sözleşmenin şiddete karşılık kısmına destek verdiklerini, LGBT konusunda hiçbir zaman desteklemediklerini açıklamıştı.

İstanbul Sözleşmesi, karı-koca arasında en küçük tartışmayı bile ‘şiddet’ kapsamında görüp ailelerin bölünmesine giden hukuki yolu açıyor. Sözleşmenin en büyük özelliği, kadının ifadesinin hüküm vermek için yeterli olması