Türkiye, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu'ndaki 9'uncu maçında yarın İzlanda'yı konuk edecek. Karşılaşma saat 20.00'de Türk Telekom Stadyumu'nda oynanacak. Grupta 15 puanla üçüncü sırada bulunan İzlanda Milli Takımı, liderlik koltuğunda oturan ay-yıldızlılarla oynayacağı maç için 9 Kasım Cumartesi günü Antalya'ya gelerek Belek Turizm Merkezi'ndeki 5 yıldızlı bir otelde kampa girdi. Misafir ekip, buradaki hazırlıklarını basına kapalı sürdürdü. Kapalı kapılar ardında sessiz sedasız son hazırlıklarını yapan İzlanda, bugün öğle saatlerinde Antalya'dan ayrılarak İstanbul'a geldi

Güvenlik önlemleri eşliğinde İstanbul'a gelen İzlanda kafilesi, herhangi bir olayla karşılaşmadı. İzlanda Milli Takımı, havaalanında hiç bekletilmedi ve otobüsle direkt kalacakları otele gitti.

İzlanda'nın Türkiye'yi konuk ettiği ilk grup maçı öncesinde A Milli Takım kafilemiz saatlerce havaalanında bekletilmiş, oyuncularımız sıkı bir aramadan geçirilmişti.

Öte yandan kaptanımız Emre Belözoğlu'na havalanında bulunan biri tuvalet fırçası uzatmıştı ve bu olay büyük krize neden olmuştu.