İnsanların modern tıp sistemine olan güveninin günden güne azalmasının sebepleri neler?
Maddeler halinde toplu olarak yazalım. Bu basit gerçekleri yazalım ki hem sisteme güvenenler hem de sistemin içinde yer alanlar için bir hatırlatma olsun.

1. Sağlık sektörü, küresel sömürü sisteminin saç ayaklarından birisi olarak gelişmiştir. Gıda, sanayi, ticaret, siyaset vs. kol kola yürümek zorundadır. Bu yüzden sürekli manipülasyon altında olduğu için hastalık sebebini çok uzaklarda arar. Genetik gibi...

2. Neredeyse bütün hastalık hallerinde, hastalığın kökenini ortadan kaldırmak için değil, baskılamak için mücadele eder. Bağışıklık sistemini destekleyerek bedene yardım etmek yerine birçok durumda abluka altına alarak olayı daha da körükler.

3. Modern tıp tüm bu eksikleri kamufle etmek için, gelişen teknolojinin nimetlerini tıbbın gelişmesi olarak duyurur. Çoğu zaman göz boyamak ve insanları ikna etmek için henüz kabızlığı bile kalıcı çözemezken, insan ömrünü uzatmaktan bahseder.

4. İnsanların sahte gıdalı, zehirli ve güneşsiz-topraksız hayatına karışamaz. Çünkü bunları insanlara sunan patronlar, aynı zamanda kendi patronlarıdır. İnsanlar daha çok hastalanır, verilen kimyasallar ile olay körüklenir. Hastane koridorları dolar taşar.

5. Birçok kronik hastalıkta "hastalık geçecek" sözü ile karşılaşılamaz. Genelde "ömür boyu kullanılacak" ilaçlar söz konusudur. Bu "ömür boyu müşteri" haline getirilen milyarlarca tabisinin olduğu bir sistemi meydana getirmektedir.

6. Hastane koridorları hasta ile dolunca, hastaya bakmak için doktorların sadece 5 dakikası vardır. Ne hasta derdini anlatacak zaman bulur, ne doktor hastasını bilgilendirebilecek zaman...

7. Hasta doyurucu bilgi alamadığı ve sihir gösterileri ile yıllarca tedavilere devam ettiği halde ilerleme kaydedemediği için hastalığı ile ilgili cevapları başka yerlerde aramaya başlar. Bu sefer "diğer mecralar"ı karalama zamanı başlar. Bu da güven sarsıcı bir faktördür.

8. Dünya siyaseti ve insanları kontrol altına almak için yapılan küresel planları meşru göstermek için sürekli maşa olarak kullanılır. Bunu her geçen gün insanlar fark ettikçe sistemi sorgulamak tekrar akıllarına gelir.

Kaynak: Dr. Bekir Tok