Erzurumsporda 11 kişide Virüs haberi şok etti.

Bitti bitiyor derken virüs sporcularda ve teknik heyette çıktı. 4 gün önce antremanlara başlatılan ERzurumspor bu haberle büyük üzüntüye sebep oldu. Erken alınmış bir kararın sonucunu gençler çekmemeliydi. Bu hbaer spor camiasını da üzdü. Erzurumsporlu taraftarlar büyük üzüntü içerisinde kaldı.

Son dakika haberi... TFF 1. Lig ekibi Büyükşehir Belediye Erzurumspor; 4 futbolcu, 1 teknik heyet, 1 A takım personeli ve 5 kulüp çalışanı olmak üzere toplamda 11 kişinin corona virüsü (Covid-19) test sonucunun pozitif çıktığını resmen açıkladı. Bununla birlikte durumları şüpheli olan 12 kişinin, testlerinin tekrarlanması için hastaneye sevklerinin sağlandığı belirtildi. 

Korona virüs salgını nedeniyle 50 gündür çalışmalarını teknik ekibin vermiş olduğu antrenman programı dahilinde evden sürdüren Erzurumsporlu oyuncular gruplar halinde çalışmalara 4 gün önce başlamıştı.

Antrenmandan 1 gün önce futbolculara ve teknik heyete yapılan korona virüs testlerin tamamının negatif çıktığı belirtilmişti.

TFF 1. Lig ekiplerinden Büyükşehir Belediye Erzurumspor 11 kişinin corona virüsü (Covid-19) test sonucunun pozitif çıktığını; durumları şüpheli olan 12 kişinin de, testlerinin tekrarlanması için hastaneye sevklerini sağlandığını resmen açıkladı.

BB Erzurumspor'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"Erzurumspor'umuzda bugün yapılan 2. Covid-19 testi sonucu 4 futbolcumuz, 1 teknik heyet, 1 A takım personeli 5 kulüp çalışanının (11) test sonucu pozitif çıkmış, buna ilaveten durumu şüpheli olan 12 kişi testlerinin tekrarlanması için hastaneye sevkleri sağlanmıştır."