Erzurum'da Milli Eğitimde Müdür ve Müdür Yardımcısı Mülakatları Başladı

Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapması için belirlenecek müdür ve yardımcısı mülakatları başladı. Mülakatlar ERzurum Hizmetiçi Eğitim Merkezinde yapılıyor. 3 kişilik kimisyonların nezarteinde yapılan mülakatlarda  2soru soruluyor. Adayın konuşma, yorumlama, dış görünüş ve puanı esas alınarak puan veriliyor.

Eylül 2021  den itibaren okullların müdür ve yardımcısı ihtiyaçları bu mülakatlar sonrası belirlenecek.

Mülakatlar 14 Temmuz- 17 Temmuz arasında sürecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü sayfasında yer alan mülakat listesi aşağıda yayımlanmıştır.

Duyurular
2021 Yılı İlk Defa Yönetici Görevlendirme Sözlü Sınav Duyurusu
2021 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme kapsamında yazılı sınavdan geçerli not alarak MEBBİS başvuru modülü üzerinden müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı unvanlarında tercihleri için ön başvuruda bulunan adaylardan gerekli şartları taşıyanlar İl Değerlendirme Komisyonu tarafından Ek-1 Değerlendirme Formu üzerinden değerlendirilmişlerdir. Bakanlığımızca yayınlanan takvime göre yazılı sınav ve Ek-1 Değerlendirme Formu puanının aritmetik ortalamasına göre en yüksek puanı olan adaydan başlayarak, İlimizde bulunan münhal kadroların 3 katı aday belirlenmiştir.

Münhal Müdür Normu
171
Müdür Ön Başvuru Sayısı 
79
Olması Gereken  Üç katı 
513
Münhal Müdür Başyardımcısı Normu
48
Müdür Başyardımcısı Ön Başvuru Sayısı 
43
Olması Gereken  Üç katı  
144
Münhal Müdür Yardımcısı Normu   
269
Müdür Yardımcısı Ön Başvuru Sayısı  
226
Olması Gereken Üç Katı
807

Buna göre; MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliğinin 24. Maddesi gereğince, ilk defa yönetici görevlendirmeye müracaat eden ve şartları taşıyan adaylar sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınavının iş ve işlemleri MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliği ve MEB Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme Takvimi doğrultusunda yapılacaktır.

NOT: İlan edilecek olan sözlü sınavlara adayların kimlik belgeleri ile gelmeleri, cep telefonları ile mülakat sınavına girmemeleri ve belirtilen tarih/ saat/ yerde hazır bulunmaları rica olunur.

MÜLAKATLARA KATILACAK EĞİTiMCİLERİN LİSTESİ