Erzurum koronavirüs vaka sayısı haberimizde.. Türkiye, yeni tip koronavirüse karşı önlem almaya devam ediyor. Öte yandan vaka sayısı ise yükselerek devam ediyor. Vatandaşlar ise il il corona virüsü vaka sayısı araştırmalarını sıklaştırdı. Peki Erzurum'da koronavirüs hasta ölü ve iyileşen tedavi sayısı kaç tane? İşte Erzurum corona vaka sayısı…

Erzurum nüfusu:
Nüfus: 762.062

Bakan Koca: 42 ilimizde maske, yaptırımı olan bir sosyal sorumluluk


Koca, paylaşımında "Vaka artışlarıyla dikkat çeken şehirlerimiz başta olmak üzere, artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarımız, valilerimiz başkanlığında riske karşı kararlar almaya devam ediyor. 42 ilimizde maske, yaptırımı olan bir sosyal sorumluluk. Virüsle maskesiz mücadele edemeyiz" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 Haziran'da Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa'da da maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını duyurdu.

Vaka sayısının Erzurum'dada hızla arttığı ifade ediliyor. Özellikle şehir dışından gelenler, taziye ziyaretleri ile virüs gün geçtikçe yaygınlaşıyor.

Şehir merkezinde maskesiz, sosyal mesafeye riayet etmeyen çok sayıda vatandaş virüsü ciddiye almadan rahatça geziyor. AVM tıklım tıklım. Artış devame derse şehir merkezinde karantina şartları devam edebilir. Maske ve sosyal mesafeye en çok camilerde dikkat ediliyor.

Horasan Kaymakamlığınca yapılan duyuruda, Alagöz Köyünde 14 Haziran 2020 tarihinden itibaren ilçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile 14 günlük karantina sürecinin başladığını açıklandı.

TÜRKİYE'DE SON DURUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı. Dün yapılan 42 bin 32 testten 1592'si pozitif çıktı, yaşamını yitiren 18 kişi ile toplam vefat sayısı 4 bin 825 oldu. Toplam iyileşen hasta sayısı ise 152 bin 364'e yükseldi.


Aktif Hasta sayısı 22.624 kişi yatıyor.

Krtik durumda:722 kişi