İŞKUR TYP başvuruları başladı.İşkur tarafından Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Okullara hizmetli, temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı yapıldı.

Geçen hafta yapılan kuralarla Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullarda görev yapacak hizmetli ve Güvenlik görevlisi alımında usulsuzluk olduğu milletvekilleri ve siyasilere özel kontenjan verildiği torpilli kişilerin atamasının kurasız yapıldığı iddiasıyla yüzlerce işçi Milli Eğitim Müdürlükleri önünde duruma tepki gösterdi.

Bir işçi İlçe Meb'in kapısında şunları belirtti: Ülkemizdeki ekonomik krizle birlikte vatandaş olarak çok zor durumdayız. İşsizlik tırmanmış, enflasyon almış başını gitmiştir. Kısa süreliğine dahi olsa, iş umuduyla, toplum yararına programlara başvuran bizler böyle bir ortamda evlerine ekmek götürme kaygısındadır. Ancak yoksullar arasında dahi ayrımcılık yapıldığı görmekteyiz. Normal koşullarda İŞKUR aracılığıyla işe alınması gereken bu programlarda çalışacak bazı kişilerin, AKP teşkilatları  ve vekiller tarafından tarafından belirlendiğinı duyuyoruz.

Yaşanan torpil iddialarına valiliğin el koyacağı belirtiliyor.