Kısa bir süre önce açılan İmam Hatip ortaokulları Erzurum'da LGS'de de en başarılı okullar arasında. LGS'de ortaya koyduğu başarısı ile artık velilerin ilgi odağı konumunda.

İmam Hatip liseleri ve ortaokulları sayıları çok olmasa da ailelerin son 50 yıldır çocuklarının dini değerlerini öğrenmesi ve yaşaması için en fazla itibar ettiği okullar.

Erzurum'da İmam Hatip okullarının orta kısımları da açık. LGS sonrası birçok veli çocuğunu buralara yazdırmak için bu okulları tanımak istiyor.   

Kazım Kartabekir İHO: Dere mahalesinde yer alan okul Yakutiye bölgesinde en başarılı okullar içerisinde ilk 3'te yer alıyor. LGS'de 42,52 ortalaması ile en başarılı okul ünvanına doğru koşuyor. 2021 LGS sonuçlarında 9 öğrencisi fen lisesine yerleşme durumu görünüyor. Her iki öğrencisinden birisi Puanla öğrenci alan okula yerleşiyor. Bizde Erzurum Eğitim Sayfası olarak Müdahir Bayrak Hoca yönemindeki okulumuzu, öğretmen, öğrenci ve velilerini kutuluyoruz.

Fahri Fındıkoğlu İHO: Şükrü Paşa Mahallesinde yer alan okulumuzun 2021 LGS'de Sınavla öğrenci alan okullara 15 öğrencisi yerleşme imkanı bulunuyor. Bizde Yahya Macit önderliğinde güzel çalışmalara imza atan okulumuz öğretmen, öğrenci ve velilerini tebrik ediyoruz.

 

HİLALKENT İHO

Hilalkent Mahallesinde yer alan okulumuzun 2021 LGS'de Sınavla öğrenci alan okullara 1'i Fen lisesi olmak üzere 15 öğrencisinin yerleşme imkanı bulunuyor. Biz de Erzurum Sayfası olarak Zeki Korkmaz önderliğinde güzel çalışmalara imza atan okulumuz öğretmen, öğrenci ve velilerini tebrik ediyoruz. 

NECİP FAZIL İHO

Rabia Ana mahallesi Karayolları karşısı Atatürk Lisesi yanında bulunan bu okulumuz hızla büyüyen ve tercih edilmeye başlayan okullar arasında. Bu dönemde de LGS çalışmaları çok yoğun olan okulumuzda birçok öğrenci sinavla öğrenci alan okullar arasına girmeye aday.

İBRAHİM HAKKİ KUBİLAY İHO

Palandöken bölgesinde bulunan okulumuz Erzurum'da LGS çalışmalarının yoğun yapıldığı okullarımız arasında geliyor. Sınavla öğrenci alıyor. Aldığı öğrencisine hem milli ve manevi değerlerimizi öğretmeye hem de akademik olarak başarılı gençler yetiştirmeye gayret ediyor.