ERZURUM SEVDASI VE EĞİTİM AŞKI YOLLARA DÜŞÜRDÜ

Yunus Emre Kavaz Erzurumlu ve İstanbul'da ikamet ediyor. Daha önce de Erzurum'da eğitime destek anlamında büyük gayretler ortaya koymuştu. Atatürk Anadolu Lisesinde 2 modern sınıfın modernizasyonunu organize etmişti.

Daha önce yine Çiftlik Mahallesinde Şehit Bülent karataş Ortaokulunda kütüphane yaptırmıştı. Şimdi de Erzurum Şenkaya Yoğurtçular köyünde Köy Okuluna Bilgisayar ve Tablet desteğinde bulundu.

Daha önce Erzurum Yakutiye Atatürk Anadolu Lisesinde Şehit Cihan Erat Modern Sinif Açılış Programı yapılmasına vesile olmuştu.

İstanbul'daki Erzurumluları organize edip Erzuruma elinden destek olan bu genç Erzurum Sevdalısının sosyal medya hesabından duyurduğu faaliyeti:

Erzurum Gençlik Hareketi koyduğu ismi ile güzel faaliyetler yapan Yunus Emre Kavaz'ın sosyal medyadan yatığı açıklama:

Bugün uzun bir yolculuğa çıktık.
Erzurum Senkaya ilçesi Yogurtçular köyüne gönül köprümüzü kurduk.
Erzurum merkezden yaklaşık 180 kilometre uzakta bir köy Yogurtçular çamurdan sokakları ve Penek köyünden sonraki 5-6 kilometrelik toprak yolu 1.200 nüfusu ile hizmetten uzakta yaşam devam ediyor.
Yogurtçular köyünde hasta olmak nasil birşey diye soracak olursanız; Hastalarımız öncelikle Oltu'ya gider Oltu'da çare bulamayinca Erzuruma kadar gelir ve gider.
Maddi boyutu bir tarafa 4-5 saatlik gidiş geliş yoluda cabasi olsa gerek...
Yogurtçular köyünde çocuklar çamurdan sokaklarda koşturmakta. 15-20 nüfuslu terk edilmiş köylerin asfalt ve parke yollarini gördükten sonra 1.200 nüfusa sahip bir köyün bu hizmetlerden neden yoksun bırakıldığı da bir soru işaretini gerektiriyor.
Okulumuza gelince Yogurtçular da çok eski bir okul binasi var. Isinma ihtiyacını soba ile karşılayan bir köyümüz.
Her sinifa sobalar kurulmuş...
Okul Müdürümüz Yunus bey ve öğretmen arkadaşlar büyük fedakarlıklar göstererek Yogurtçularda eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürüyorlar.
Yogurtçularin bir okul'a ihtiyacı var.
Yoğurtcularin cocuklarinin güzel sokaklarda oynamaya ihtiyaci var.
Yogurtçular da hizmet veren öğretmenlerin daha güzel bir mekan ve lojmana ihtiyacı var
Ne yazik ki mevcut mekanda eğitim ve öğretim faaliyetleri öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz açısından sağlıkli değildir...
İstanbuldan büyük emekler vererek Şenkaya Yoğurtcular köyüne bizlere emanet edilen
4 Adet Laptop 2 adet tableti okulumuza ulaştırdık. Görevimizi yerine getirmenin mutluluğunu Yaşarken bizlere bu konuda Destek olan Sancaktepe Extra Bilgisayar firmasindan Gazi Murat Darel ve Abdulkadir Darel
abimize Ankara'dan Sevgili Buket Aydın
hocama İzmit Osmanli Baharatciliktan Nurettin Tezel
abimize Yalova'dan Burak Çalık
ve Oğuzhan Torun
beylere Erzurum'un bütün köylerine mavi beyaz sevdayı götüren Yavuz Tahtaci abimize Mesai arkadaşım Ilker Kartal Albayrak
beye yine Gönlü bizimle olan her organizasyonda bize destek olan ama Erzurumlu olmayan Zeliha Dede
ablama çok çok teşekkür ediyorum minnettariz.
Yine Şenkaya Yogurtçular köyüne gitmeden bizleri Oltu'da karşılayan kıymetli İlce Milli Eğitim Müdürümüz Kadir Vural beye Şube Müdürümüz Erkan İlhan beye Köyümüzün gönüllüsü hizmet insani Şenol Bektaş
beye Yogurtçular Köyü muhtarina Yoğurtcular Köyü okul aile birliğine Yoğurtcular Köyü halkina gösterdikleri ilgi alakadan dolayi teşekkür ediyorum sağolun varolun daha iyi günlerde daha iyi sekilde buluşacağız.
Not: Gözlemlerim tamamen kendime aittir. Köy halki ile sohbetlerimizden çıkan derlemelerdir. Bütün sorumluluğu şahsıma aittir. Sağlıcakla kalin.

Bizde Erzurum Eğitim sayfası olarak bu koca yürekli genç Erzurum sevdalısını kendi çapında yaptığı güzel ve örnek faaliyetler için tebrik ediyoruz.