ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği Erzurum Şube Başkanı Abdullah İkinci Haber Türk'e ve Optimar Başkanı'na tepki gösterdi. 

İşte Abdullah İkinci' nin sosyal medyada yaptığı açıklama:

ÖĞRETMENE AHLAK YARGILAMASI, AHLAKSIZ BİR DEĞERLENDİRME!
Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir TV kanalında : "Öğretmenler, eğitimciler ahlaklı olsaydı Türkiye inanın bu durumda olmazdı" demiş. Halt etmiş. Bu haksız yargı onun ne haddi. Ne de görevi. Öğretmenler dönüp sen ne iş yapıyorsun diye sorar kendine. Hilmi Daşdemir'in öğretmenler ile alakalı sözlerini aynen kendisine iade ediyoruz. Ahlak seviyesi sorgulanacak en son kesim öğretmenlerdir.

O'na Haber Türk TV'de bu konuşmayı yapma imkanı sunan kanal yöneticilerini, o programı sunup da o cümleden sonra, o insana; öğretmenlere asla böyle bir cümle kuramazsınız diyemeyen, o insanı yayınından kovamayan, program moderatörünü ve o programda olup da bu bilinçli şekilde kurdurulmuş, saçma, kin, tahrik edici, hedef gösterici, son derece yanlış ve yersiz bu cümleye hiçbir tepki vermeyip de hala o programda kalarak programı sürdüren bütün program konuklarını ve Haber Türk TV kanalını Erzurum ÖĞ-DER olarak topyekün kınıyoruz!