İŞKUR İş ilanı ERZURUM
TOPLUM YARARINA PROGRAM (TYP) DUYURUSU

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde 9 Aylık süre ile
Temizlik Görevlisi olarak 1.250 kişi
Güvenlik Görevlisi olarak 480 kişi
Çalıştırılacaktır.

Başvuru Şartları, Başvuru Tarihleri, Seçme Yöntemi:

1. Temizlik Görevlisi başvuruları: 12.08.2020 - 16.08.2020 tarihleri aradında,
Güvenlik Görevlisi başvuruları; 17.08.2020 - 21.08.2020 tarihleri arasında yapılacaktır.
Başvurular İŞKUR-e şube ve Alo 170 iletişim hattı üzerinden alınacaktır.

2. Seçme Yöntemi %100 Noter Kurasıdır. COVID-19 nedeniyle noter çekilişi başvuru yapanların katılımına kapalı olarak yapılacak olup, çekilişler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirtilen tarih ve saatte sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır.

3. TYP’ye başvuru anında son 1 ayda işsiz olmak şartı aranmaktadır.

4. Temizlik Görevlisi için; 35 yaş üstü olanlar, bayanlar, engelliler, eski hükümlüler ve terörle mücadelede yaralananlar önceliklidir.

5. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste ikamet edenlerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek, ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir. Bir kişi aynı meslekte olan programdan yalnızca birisine müracaat edebilecektir. Bu durum sistem tarafından kontrol edilecek ve uyarı mesajı gönderilecektir.
Seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde aynı adreste ikamet eden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan İŞKUR kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. İŞKUR kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılacaktır.

6. SGK’lı olanlar, İş akdi askıya alınanlar, Emekli ve Öğrenciler başvuru yapamazlar.(Açıköğretim okuyanlar hariç)

7. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekar ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.