EBA canlı dersleri MEB yeniden güncelledi. Birçok eksiklik giderildi.

1-Öğretmen ve öğrencilerin pandemi döneminde yoğun olarak kullandığı canlı derslerde birçok sorunlar yaşanıyor bunları çizmek adına Bakanlık sürekli güncelleme yapıyor. Yapılan güncelleme ile girişler kolaylaştı. Hız artırıldı.

-EBA'da idarecilerin ders atama günü 2 ye indirildi böylece daha hızlı erişim sağlandı. Böylece idarecileri daha önce 5 günlük ders atayabilirken artık 2 gün atayabiliyor böylece sıkışma engellenmiş oldu.

-EBA Canlı derslere yardımcı yönetici belirleme özelliği getirildi. Öğremten derse girdiğinde bir veya birkaç öğrenciyi yardımcı yönetici yapabilecek. Bu yardımcı yöneticiler öğrencinin sesini açma kapama, kamera açma gibi birçok yetkiye sahip olacak sadece dersi sonlandırma yetkisi verilmedi.

-Öğretmen dersten düştüğünde yardımcı yönetici yönetici durumunda olacak. Öğretmen derse bağlandığında tekrar öğretmen ana yönetici olacak. Öğretmen 2 dk içinde derse gelmezse ders sonlandırılacak. Veya yardımcı yönetici öğrermene tekrar derse gelme süresi ekleyebilecek.

-Ders bitimine beş dk kalmıştır uyarısı eklendi.

-Ebaya ilk girdiğinizde güncelle uyasınına tıklasanız TAMAM derseniz EBA güncellemesi yapılır. Kurulum inince sonra kurulum adımları takip edilir. Sonra çıkş giriş yapılırsa güncelleme tamamlanmış olur.

-Öğretmenler dersten önce bu güncellemeyi yapabilir.

2-EBA Canlı Derste Saat Sınırlaması Kaldırıldı, İşte Yeni EBA Canlı Ders Çizelgesi

 MEB EBA Canlı Derste Saat Sınırlaması Kaldırıldığını açıkladı. Buna göre Bu haftadan itibaren EBA CANLI derste 7-12. sınıf arasındaki tüm kademeler için saat sınırlaması kalktı. Bu kademeler saat sınırlaması olmadan EBA'yı kullanabilecek.