Bazı barolar ve STK'lar tarafından hedef gösterilen Ali Erbaş’a vaizlik yapan kızı Merve Safa Likoğlu’ndan desteğin yanı sıra eleştiri ve teşekkür de geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet TV'de yayınlanan Cuma hutbesinde, "İslam zinayı en büyük günah kabul ediyor. Lut kavminin işlediği sapıklıkları yani eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti? Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir bunun hikmeti" ifadesini kullanmıştı.

LGBTİ DERNEKLERİ İÇİN 35 MİLYON EURO VERİLDİ

Sosyal medya platformu Instagram hesabından dikkat çeken ifadeler kullanan Merve Safa Likoğlu, “Mesele şu ya da bu isim değil, mesele İslam meselesidir. İslam, eşcinselliği lanetler. Koronavirüs sürecinden önce Türkiye’ye LGBTİ derneklerine verilmek üzere 35 Milyon Euro girdi.”dedi.

LGBTİ DERNEKLERİNİN EYLEM YAPABİLMESİ İÇİN RİCACI OLUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve babası Ali Erbaş’ın 1999 yılında çekilen fotoğrafını paylaşan Merve Safa Likoğlu, şunları yazdı:

“Mesele şu ya da bu isim değil, mesele İslam meselesidir. İslam, eşcinselliği lanetler. Koronavirüs sürecinden önce Türkiye’ye LGBTİ derneklerine verilmek üzere 35 Milyon Euro girdi. Kıta Avrupası ülkelerinin Türkiye Büyükelçileri Valilerimize, Rektörlerimize ‘LGBTİ derneklerinin özgürce eylem yapabilmesi için’ ricacı oldu. Bunlar şaka değil gerçek haberler. Yeryüzünde son kale de kalsak bu laneti ülkemizden uzaklaştırmak için elimizden geleni yapacağız. Allah razı olsun başkanım. Allah razı olsun Cumhurbaşkanım.”

Daha sonra, Merve Safa Likoğlu’nun paylaşımını sildiği görüldü.

Kur’an-ı Kerim’in emirlerini dile getiren Diyanet İşleri Ali Erbaş’ı hedef gösterenler hakkında soruşturma başlatılmıştı.

SOYLU 2019'DA LGBTİ DERNEKLERİ HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2019 yılında Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Özçelik-İş Sendikasının düzenlediği toplantıda, ABD'nin Ankara’da LGBT derneklerine 22 milyon dolar yardım ettiğini belirtip, "Ankara'daki bir LGBT derneğine Amerika Birleşik Devletleri 22 milyon dolar yardım yapıyor. Beni burada konuşmamıza gerek var mı? Neyle karşı karşıya kaldığımızı ve hangi cereyanla karşı karşıya kaldığımızı. Aslında temel hedefin inancı, kimliği ve bu coğrafyadaki varlığı olduğunu ifade etmem için bundan sonra kelimelerle ifade etmeme gerek var mı acaba?" ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye’de 6284 sayılı yasayla desteklenen bu sapkın organizasyonların Türkiye'de faaliyet yürütmelerine halen izin verilmesine ise tepkiler dinmiyor.

SAPKINLARIN TÜRKİYE’DEKİ HAMLELERİ

* 09 Ekim 2002’de eşcinsellere yeşil ışık yakılıyor,

* 08 Nisan 2007’de LGBTİ Öğrenci Derneği kuruluyor,

* 31 Mayıs 2007’de İstanbul’da 170 yataklı bir otel inşa ediliyor,

* 29 Kasım 2011 yılında 6251 sayılı LGBTİ yasası çıkartıldı,

* 01 Ağustos 2014 İstanbul Sözleşmesi yürürlüğe girdi,

* 19 Eylül 2014 ETCEP (Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği) Ak Parti iktidarının kabul ve onayı ile yürürlüğe girdi,

* 28 Haziran 2015’te LGBT sözde onur yürüyüşü gerçekleşti.