Diş Çürümesini Acı Çekmeden Ortadan Kaldırın!

Maalesef herkes en az 1 kere diş ağrısı çekmiştir. Bu ağrıları oluşturan en büyük nedenlerden biri diş çürümesidir. Dişi çürüyen ve ağrıya maruz kalan insanın aklına ilk olarak doktora gitmek gelir ama evde de bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Nasıl mı?


1-Maalesef herkes en az 1 kere diş ağrısı çekmiştir. Bu ağrıları oluşturan en büyük nedenlerden biri diş çürümesidir. Dişi çürüyen ve ağrıya maruz kalan insanın aklına ilk olarak doktora gitmek gelir ama evde de bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Nasıl mı?


2-Dayanılmaz acılara katlanılmaz ağrılara neden olan diş çürüklerine evde çözüm üretebilirsiniz.


3-Bu yöntemleri daha önce mutlaka duymuşsunuzdur.

 

4-Bu içerikte hem hangi sıklıkta hem de nasıl tedavi yöntemi uygulayabileceğinizi anlatacağız.


5-İlk yöntemimizin malzemeleri kabartma tozu ve limon içeriyor. Ufak bir kasenin içerisinde yemek kaşığı kabartma tozu ve aynı ölçüdeki limon suyunu karıştırın ve temiz bir bez ile dişlerinize uygulayın. Birkaç dakika sonra durulayın ve farkı gözlerinizle görün. Çok fazla kullanmanız diş minesine zarar verecektir. 10 günde bir tekrarlayabilirsiniz.


6-İkinci yöntemimiz için ihtiyacınız sadece elma sirkesidir. Asidik yapısı diş üzerinde biriken plak ve tortuları temizler. Tek yapmanız gereken ağzınızı elma sirkesiyle çalkalamaktır Ağzınızı çalkaladıktan sonra diş fırçanıza biraz elma sirkesi dökerek dişlerinizi sirke le güzelce fırçalayın ve birkaç dakika beklettikten sonra durulayın. Dişleriniz ilk günkü gibi bembeyaz olacaktır.


7-Bir diğer yöntemimiz ise ağzınızı hindistan cevizi yağı ile gargara yapmaktır. 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ile 10 dakika kadar gargara yapın ve sonrasında durulayın. Haftada bir kez, birkaç hafta boyunca uyguladığınızda farkı kendi gözünüzle göreceksiniz.


8-Son yöntemimiz ise C vitamini zengini meyveler kullanarak diş beyazlatmak. Bu yöntemimiz belki de en kolayı. Çünkü tek yapmanız gereken domates veya çilek gibi C vitamini bakımından zengin olan meyveleri dilimleyerek dişlerinizin üzerine koymak ve 5 dakika beklettikten sonra durulamak. Ancak aynı limon suyu kullandığımız yöntemdeki gibi fazla kullanımı dişleri Bu sebeple 10 günde birden fazla kullanmamaya özen gösterin.