Din Bir Der Genel Başkanı Muhittin Yıldırım'dan Cübbeliye Tokat Gibi Cevap

Cübbeli’ye ithafen:

BİZ NEYİZ BİLİYORMUSUN?
Bizler çok şükür Müslümanız.
Biz Ehli Sünnetiz.
Biz İmam-ı Azam efendimizin düsturu gereği Ehli kıbleyi tekfir etmeyiz.

İran’daki Müslümanlar da ehli kıbledir; mezhepleri şia diye onlara kafir demeyiz.

Ne İrancıyız,
Ne Amerikancıyız,
Ne de şucu bucuyuz.

Biz Milli Görüşcüyüz, Saadet Partiliyiz.

Dört Mezhebin İtikadına inanır İranı ehli kıble kabül eder, zan ile hüküm vermeyiz. Zahire hükmederiz. Ehli Sünnet’in emrettiği daireden asla çıkmayız.

Kim ehli kıbleyi tekfir ederse o Ehli Sünnet yolundan çıkıp tekfircilerin yolu olan haricilerin yoluna girer.

Allah bizi bundan muhafaza etsin.

Kafirler tarafından,öldürülen her Müslüman’a şehit deriz. Fitne ve zaafiyet dönemlerinde ihtilafları bir kenara bırakarak ABD ve İsrail ile aynı türküyü söylemez, emperyalist oyunlara maşa olamayız.

Biz dün başka bugün başka hallerde olup her vadide dolaşan insanlardan değiliz. Hakkın ve haklının yanında dururuz.

Bir de biz Erbakan Hocamızın yolundan gideriz. Onun yolu orta yoldur.
Ne ifrattır, ne tefrittir. Ehli sünnet yoludur.

Rahmetli Hocamız; Saadet Partisinin dışında kim bende Milli Görüşcüyüm diyorsa palyacoya benzer, demiştir.

Bizi Allah onun söylediği palyacolardan her zaman muhafaza etsin.
Amin..
MUHİTTİN HAMDİ YILDIRIM

 

CÜBBELİ NE DEMİŞTİ

İsmailağa Cemaati'nin önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü ise Kasım Süleymani’nin öldürülmesinde duyduğu memnuniyeti dile getirerek Karamollaoğlu'na karşı çıkmıştı. 

Süleymani için ‘dünyanın en büyük katil ve zalimi’ diyen Cübbeli, “Kasım Süleymani denen zındık-ı ekber gebertiliyor, anasının babasının gözü önünde kızına tecavüz ettirdi ehli sünnet diye. Babası seyrediyor kızına tecavüz ettiriyor. Hepimizin kızı var hepimizin” diye konuşmuştu.

CÜBBELİ KARAMOLLAOĞLU TARTIŞMASI

CÜBBELİ: Bir tutam sakalı olup da Müslümanlardan biz Müslümanız diye namaz kılıyoruz Milli Görüş’üz diye rey istiyorsun da ondan sonra çok üzgünüz çok üzgünüz bilmem neyiz bilmem neyiz. Kardeşim, empati yap. Karın, kızın senin gözünün önünde tecavüz ettiren bir adama bir milis gücünün komutanına öldüğü zaman bayram mı edersin, mahsum mu olursun? Hadi kendi kızını düşün?

Karamollaoğlu: Okumak ve yazmak insanı cahillikten kurtarmıyor

İsim vermeyen ancak yaptığı tarifle Saadet Partisi Genel Başkanını eleştiren Cübbeli'ye Karamolloğlu'dan cevap geldi. 

İranlı generalin öldürülmesini katliam olarak niteleyen Karamollaoğlu, Süleymani’nin öldürülmesine karşı çıkmayanları ABD ile aynı türküyü söylemekle eleştirdi

Süleymani’nin ‘şehit’ olduğunu ifade eden Karamollaoğlu da isim vermeden Cübbeli'ye göndermede bulundu ve sert sözlerle tepki gösterdi.  

Karamollaoğlu, “Efendim ne olmuş? Bu zat için şehit denilmiş, doğru. Çünkü şehit edildi. Bunu sadece ben mi söyledim? Yok. Ben bunu en azından konuşmamda söyledim ama Sayın Cumhurbaşkanı yazılı bunu teyit etti ve bu ‘şehittir’ dedi” ifadelerini kullandı. 

Karamollaoğlu, “Kendisinin kim olduğu belli olmamış, bazılarına dokundu bu. Kim olduğu belli olmayan bir yüksek seviyeli adam demiş ki, adını da söylemiyor, “demedi bunu” diyor. Ya bu yazılı belge, reddedilemez, yazılı. Bu kadar hakareti yapmaya kalkanlar, hadi bakalım şimdi bunu, aynısını Cumhurbaşkanı’na çevirsinler” şeklinde konuştu.

 “Yürekleri yetmez, bunlar ödlek insanlar. Bunu sadece ben söylemiyorum” diyen Karamollaoğlu, “Bunu sadece Sayın Cumhurbaşkanı söylemiyor, bunu aynı zamanda şu anda varlık yokluk mücadelesini veren, Filistin’de Gazze’de oranın başında bulunan İsmail Haniyye haykırarak "şehittir" diye söylüyor. Neden? Çünkü kimse onların elinden tutmazken, en çok bu insanlar tuttular. Biraz Allah’tan korkmak lazım. Biraz insaf sahibi olmak lazım. Birazda okuyup başkalarına anlattığı ilimden kendisinin istifade etmesi lazım, nerde…” değerlendirmesinde bulundu.  

Son dönemde birçok şey gördüklerini ifade eden Karamollaoğlu, okumanın, yazmanın ve mürekkep yalamanın kişiyi cahillikten kurtarmadığını sözlerine ekledi.