ERDOĞAN ÖĞ-DER'İ HAKLI BULDU

Cumhurbaskani Erdoğan yeni eğitim yılı konuşmasında ÖĞ-DER'in eğitimle ilgili eleştirilerini haklı buldu.

Eğitimde yerli ve millilik,milli ve manevi değerler konusunda sürekli gündem yapan, Eğitimin batıyı taklitten öteye geçmediğini dile getiren, milli bir eğitim sistemini savunan ÖĞ-DER'in basın açıklamalarında belirttiği eleştirilerini Cumhurbaşkanı Erdoğan eğitim yılı başında yaptığı konuşmada tekrarladı. 

 Cumhurbaşkanı Erdoğan : "Eğitimde bize özgü bir gelenek oluşturmadık. Eğitimde Batı'yı kopyalamayı tercih ettik. Kayıp nesiller yetiştirdik." Dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitim, akademik başarı yanında akıl, kalp ve ruh bütünlüğü olan nesiller yetiştirme çabasıdır. Bugünün öğrencilerini dünün öğrencileri gibi yetiştirmeye kalkarsak istikbalimizin elimizden kaydığını gitmesine engel olamayız” dedi.

ÖĞRENCİLERE SESLENDİ

Erdoğan, açılışta öğrencilere de seslenerek, “Unutmayın merak ilmin anahtarıdır. Merakınız ne kadar büyükse bilginiz o kadar derin olacaktır. Soru sormaktan asla çekinmeyin. Vicdan eleğinizden geçmeyen hiçbir şeye itibar etmeyin. Öğretmenlerinize saygıyı hiçbir zaman elden bırakmayın. Yaptığınız işi en güzel şekilde yapmaya çalışın. Her zorlukla beraber muhakkak bir kolaylık vardır. İnterneti en etkin şekilde kullanın ama bu teknolojinin sizi hayattan, baharda açan çiçeklerden koparmasına müsaade etmeyin. İyi bir doktor, mühendis olmanın yanı sıra iyi bir insan olmayı hedefleyin. Sizler 15 Temmuz gecesindeki direnişi ile cesur bir milletin mensuplarısınız” dedi.