CORONAVİRÜS AKLINI BAŞINA GETİRDİ Mİ?

Yeşilçamın sanatçıları geçmişten günümüze sürekli islami hayat ve islami ritüeller konusunda alaycı bir tavır sergiler. Bunun son temsilcisi Hülya Avşar oldu. Koronavirüs tehlikesi nedeniyle siyah maske takan Avşar'a gazteci çarşaf ve peçe takan kadınlara benzediğine dair sorularını sorunca içindekini döktü.

Aslında bir kesimin yılalrdır düşündüğünü açıkça söylemiş oldu. Belki yanlış yaptığını düşünerek belki de aynı kanaatini devam ettirerek.

Hülya Avşar Kızı Zehra ile Etiler'de bir mekandan çıkarken görüntülendi. Kendisini görüntüleyen basın mensuplarıyla sohbet eden Avşar, taktığı siyah maske hakkında da konuştu.

"ZEHRA PEÇELİ BİRİNİ GÖRÜNCE 'ÖCÜ' DEMİŞTİM"
Koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen maske takma zorunluluğuna uyan Hülya Avşar, "Ben şimdi anlıyorum neden peçe takıyorlarmış. Çok uyanıklarmış. Bunların başımıza geleceğini biliyorlarmış. O kadar kıyamet kopardık, ben yazılar yazdım.Zehra görmüştü bir tanesini. 'Öcüü' demiştim. Korkmuştu.

SONUNDA CORONA AKLINI BAŞINA GETİRDİ Mİ?

İslamın temel emrilerindenm olan tesettür konusunda örtünen bayanları sürekli hakir gören alay eden bu anlayıştaki kesimler Kadının Allahın emirlerini yerine getirmek için bazı zoruluklara katlandığını düşünemiyorlardı. Özellikle çarşaf giyen yüzünü de örten kadınların yaz aylarında örtünmesi bu çevrelerin garibine gidiyordu.

Avşar Virüsü görünce yaz olsa da zorluğa girip siyah maske takınca empati yapmak zorunda kaldı.

Hülya Avşar: Daha beyaz çarşaf da olabilir diye. Sonunda gördünüz mü? Biz de taktık peçeyi... Fakat nasıl yemek yiyorlarmış onu da öğrendim. Zormuş da... Tabii ki gerçekten şuna inanıyorum ki çok zor hayatları varmış. Bir kere sıcak... Yemek yemek zor. Allah kolaylık versin" ifadelerini kullandı.