DÜNYA BU KADINI KONUŞUYOR O SON GÜNAH KEÇİMİZ VEYA

ŞEYTANIN ANASI MI?
Yakında onunla ilgili çok şey duyabilirsiniz. Kimdir nedir.? bilmekte fayda var.
Kendisi 55 yaşında
Bir zamanlar Asyanın umut veren bilim kadını olarak tanınan namlı "virologtur."
ŞİMDİ DİKKAT, uzmanlık alanı yarasalardan insan geçen korona virüsü bundan 5 sene önce bu konda yayımladıgı makaleleri var.
Virolog Shi Zhengli ve ekibi, potansiyel olarak yaşamı tehdit eden virüs yayabilecek diger türleri yarasalar en başta olmak üzere araştırıyorlar. Uzmanlıkları ise korona virüsü.
Kendisi 1990 yılında, Wuhan Viroloji Enstitüsü, Çin Bilimler Akademisi'nden ve 2000 yılında Fransa'daki Montpellier Üniversitesi II'den doktora almış.
2005 yılında, Shi Zhengli liderliğindeki bilim insanları, Çin'in güney illerinde yaşayan yarasalarda bir koronavirüs keşfettiler.
O zamandan beri, araştırmacı bilim insanlarından oluşan zhengli ve ekibi, bu hayvanların yaşadığı mağaraları bulmak için  keşif gezileri yaptılar
Biyo malzemeleri topladılar, analiz ettiler, sistemleştirdiler.
İşte bu nedenle virolog zhengli bilim çevrelerinde "YARASA" lakabını aldı.
2015 yılında Nature dergisi, ondan bahseden bir yazı yayımladı dedi ki Çinli bir virologa göre (Zengli) "SARS benzeri olabilecek ve dolaşan yarasa türlerinden yayılabilecek korona virüslerinden oluşan bir hastalıgın insana geçişini ve enfekte etme potansiyelini ısrarla gösteriyor"
Anlayacağınız, 5 sene önce konu ziyadesiyle yazılıp çizilmiş.
Yine insanların yarasa virüsleriyle enfekte etme olasılığını incelemek için tuhaf bir virüsün yaratılmasının söz konusu olabilecegi - yeni bir hibrit virüsün yapısı hakkında çalışmaları dillendirmişler.
O zaman bile Bilim insanları, yarasalar üzerinden mutasyona uğramış korona virüsünün insanlara yayılabileceğini ve atipik pnömoniye benzer hastalıkların yeni bir salgın dalgasına neden olabileceğini kanıtlamışlar.
Arkadaşlari "paylaşımın COVID-19'a neden olan yeni bir korona virüsün yaratılmasına ilişkin ispatı edilmemiş teoriler içerdigi unutulmamalı
iddiaların dışında Bunun doğru olduğuna dair bir ispata dayalı veri yok.
Fakat,2017'de aynı dergi "Yarasa Mağarası Ölümcül SARS'ın Gizemini Ortaya Çıkardı - Yeni Bir Salgının Oluşabileceği Tahmin Ediliyor" başlıklı bir makale daha yayınlamış bu da var efendim.
Makalede , Shi Zhengli'nin ekibinin, Yunnan'ın güneyindeki bir mağarada, atipik pnömoninin tüm genetik yapı taşlarını bulduğu bir yarasa ailesi keşfettigi belirtilmiş
İnsanlar arasında yeni bir atipik pnömoni salgını için şartların mevcut oldugunu alenen açıklamışlar
bu makaleden 3 yıl sonra, yani günümüz de Çin li virologlar Wuhan'da yeni bir koronavirüsünün ilk teşhisini koydular (COVID-19)ve ona baglı salgının başlangıcında SARS-CoV-2 çalışması üzerinde uzman bir grup oluşturdular.
2020 de eş zamanlı olarak Shi Zhengli ve meslektaşları, SARS-CoV-2 genomunun yarasa korona virüs genomuyla% 96 aynı olduğu iddia eden "Yeni bir korona virüs ile ilişkili bir pnömoni salgınının , önceki keşifleriyle ilişkili yarasalardan geliyor" başlıgıyla yeni bir makale yayınladılar.
Dünya virüsle yarasa arasında ki bagı bu makale sayasinde duydu virüsün yarasalardan yayılmasının kabul edilmesi, yarasa uzmanı olan bu kadını hedefin merkezine koymuş durumda CİA savaş nedeni olabilecek bilgiler sızdırıyor. İdiia o ki Shi Zhengli kendi ürettigi virüsü devlet destegiyle yaydı ve virüsle dolu bir buz kütlesini wuhan da ki metronun havalandırma sistemine konumlandırdı ve istasyona gelenler virüsü aldılar bu istasyon hayvan pazarı istasyonuydu hatta cctv kamerası görüntüleri paylaşıldı
asıl berbat sav ise bu olaydan sonra Çin devletin wuhan'ı iç uçuşlara kapatıp uluslar arası uçuşlarda açık tutması bu sayede virüs Çinde ki diğer büyük kentlere yayılmadı ama tüm dünyaya ihraç edildi
şöyle bir gerçekte var efendim, eger bu virüs Çin tarafından üretildi ise en önemli uzman Shi Zhengli'dir.
Bu hamur daha çok su çekecek gibi
sayın üyelerimiz suçu kanıtlanmamış bir insana karşı, yargısız infaza aracılık etmek istemem o zaman neden konyu paylaşma açtığımı da belirtmem gerekecek
biliyorum ki, bu kadar derli toplu ve konuyu özü ile anlatan bir metne başka kaynaklarda ulaşamayacaksınız. Bulanık suyu durultmak lazım.
The secrets üyeleri önceliklidir.
https://www.wikiwand.com/en/Shi_Zhengli
https://www.wikiwand.com/en/Shi_Zhengli