Cevat Akşit’in sağlık durumu nasıl? Cevat Akşit Hoca korona mı oldu? 
Prof. Dr. Cevat Akşit Hoca'nın kurucusu olduğu GAYE Vakfı sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Prof. Dr. Mustafa Cevat Akşit Hoca efendinin sağlığı yerindedir. Hocaefendi her gün 19:00'da Youtube kanalında canlı yayında Hadis Dersi yapmaktadır.

Bu gece 02:45'te Kanal 7'de Mustafa Karataş ile Sahur Vakti programının evinden canlı yayın konuğu olmuştur. Bu tür asılsız paylaşımlar Hoca efendiyi ve ailesini son derece üzmektedir.

Tüm bunlardan da anlaşıyor ki Cevat Akşit Hocanın şu an herhangi bir Covid 19 rahatsızlığı bulunmamaktadır. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Cevat Akşit kimdir?

Cevat Akşit 1938′de Denizli Yatağan'da dünyaya geldi. Cevat Akşit henüz 4 yaşındayken babasını kaybetti. İlkokul bitirdikten sonra Akşit, amcası Zühtü Akşit'ten Kur' anı Kerim ve Arap dili dersleri aldı.
 
Cevat Akşit 1958 yılında müezzin olarak atandığı Fatih Zeyrek'teki Ümmü Gülsüm Mescidi'nde uzun seneler Mehmed Zahid Koktu tarafından öğrenim gördü. Akşit İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesi olmak üzere iki ayrı fakülteyi aynı dönemde bitirdi. Cevat Akşit 1988′ de islam hukuku profesörü oldu.