ERZURUM YEREL BASINI AÇIKLADI

Erzurum yerel basınında çıkan iddiaya göre eski Araştırma hastanesi yerine spor salonu yapılıyor.

Şehirde pekçok spor salonu bulunuyor ve hepsi sinek avlıyor. Erzurumda her yıl üniversiteden ve liselerden binlerce öğrenci işsiz olarak mezun olurken şehrin en dinamik ve güzel mekanı spor salonuna heba ediliyor. Habere sosyal medaya da vatandaşlar büyük tepki gösteriyor. 

Yapılırlırken hantal bina yapılarak 30 milyon devlet zarar ederken yıkılırken yine devlet zarar edecek gibi görünüyor.

Şehrin yöneticileri artık şunu anlamalı ki şehrin gençlerinin karınlarını bu mekanlar doyurmuyor. Devletin paraları koca koca inşaatlara spor salonlarına atlama kulelerine vs vs heba ediliyor. İstihdama yönelik yatırımlar bekliyor vatandaş. Fakat devletli spor salonu açıyor. Turizm ve spor'a yapılan yatırımlar mutlu azınlığı memnun edebilir ancak halkı mağdur ediyor.

İŞTE BASINDA ÇIKAN HABER

Eski Araştırma Hastanesi arsasının yeni adresi belli oldu: Spor salonu Başkan Sekmen’in aylardır sessizce yürüttüğü çalışmada sona gelindi.

15 BİN KİŞİLİK SALON…

Mülkiyeti Milli Emlak’a ait olan Yenişehir’deki eski Araştırma Hastanesi’nin sökülen yerine, Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri sayesinde 15 bin kişilik çok amaçlı kapalı bir spor salonu yapılacak. Başkan Mehmet Sekmen’in uzun bir süreden beri bu uğurda yürüttüğü çalışmalarda artık sona gelindi. İlgili kurumların da onay vermesi sonucu, Erzurum’a ikinci ama çok daha kapasiteli bir kapalı spor salonu yapılacak.

SPEKÜLASYONLARA SON NOKTA!

Yıllardan beri bu alan üzerine kamuoyunda yapılan spekülasyonlar da bu vesileyle son bulmuş oldu. Erzurum’un “yüzük kaşı” olarak gösterilen söz konusu arsa ne park oluyor ne de birilerinin iddia ettiği gibi birilerine peşkeş çekiliyor. Başkan Sekmen, Erzurum’un çok amaçlı ve büyük kapasiteli bir kapalı spor salonuna ihtiyacı olduğu noktasından hareket ederek, tartışmalı alanı, herkesin üzerinde ittifak edeceği bir merkeze çekti.