AYASOFYA İMAMINA HAKARET EDEN  GAZETECİ GERİ ADİM ATTI OZUR DİLEDİ.  

Laiklik ile ilgili açıklama yapan Ayasofya imamı profesör doktor Mehmet Boynukalın hakkında yayınladığı videoda videoda hakaretler yapmış boynun yıkılsın demişti.

Sosyal medyada Ayasofya imamına sahip çıkmak için yüzbinlerce mesaj yayınlanmış gazeteci Hadi Özışık karşı büyük tepki oluşmuştu bu tepkiyi gören gazeteci bugün geri adım attı videosunu sildi ve kırdığım herkesten özür diliyorum diyerek yanlışını gördü.

Yuzbinler Ayasofya imamına sahip çıktı.

İşte sosyal medya hesabı ndan yayınlanan destek  mesajlarından bir tanesi:

"Mehmet Boynukalın (@M_Boynukalin) hocaya birileri gücünü nereden aldığını soruyormuş. Namazda huzuruna durduğu, Kitabını okuduğu, Resul’üne iman ettiği, yerlerin, göklerin, cennetin ve cehennemin Sahibi Allah’tan gücünü alıyor. "
#MehmetBoynukalınYalnızDeğildir

Ayasofya baş imamı, İslam Hukuku Profesörü Mehmet BOYNUKALIN Hocanın açıklaması:

Şerefli imamlık görevim dışında İslam hukuku profesörüyüm ve İslam'ı anlatma görevim var. Bu görevi Rabbimiz bütün ilim sahiplerine yüklemiştir: "Hani Allah, kendilerine kitap verilenlerden, “Onu (Kitabı) mutlaka insanlara açıklayacaksınız, onu gizlemeyeceksiniz” diye sağlam söz almıştı. Fakat onlar verdikleri sözü, arkalarına atıp onu az bir karşılığa değiştiler. Yaptıkları bu alışveriş ne kadar kötüdür! (Al-i İmran Suresi, 3/187).

Hz. Peygamber (s.a.s.) İslam'ı tebliğ etmek için hac mevsiminde Mekke'ye gelen müşrik Arapların yanına gider ve şunu söylerdi:

"Kureyş, benim Rabbimin sözünü tebliğ etmeme mani oluyor". Kur'an'ın tebliğ edilmesi, anlatılması fitne değildir. Mekke müşrikleri de Hz. Peygamber'e fitneci gözüyle bakıyorlardı. Benim tek amacım bu İslam beldesinde Allah'ın sözünü olduğu gibi tebliğ etmektir.

Ayrıca ben bu ülkenin bir vatandaşıyım ve anayasanın oluşturulmasında benim de söz hakkım var. Benim gibi düşünen milyonlarca Müslüman var bu ülkede.
Daha önce de dediğim gibi İslam bu ülkenin kurucu unsurudur;
İstiklal savaşının ve Milli Mücadele'nin en güçlü dinamiğidir.
Daha sonra bu unsur milletin rızası alınmadan zorla terkedilmiş ve direnenlere zulmedilmiştir. Bu ülkede sanki hiç bir şey olmamış gibi davranmamızı bekleyemezsiniz.

Memleketimizde tam anlamıyla devlet-millet kaynaşmasını engelleyen en önemli husus budur.
Bu ülkenin samimi bir ferdi olarak gelin ey akl-ı selim sahibi, bu ülkeyi seven insanlar, din-İslam-laiklik meselemizi sorun olmaktan çıkaralım.
Bunu medeni insanlar gibi kavga etmeden, birbirine hakaret etmeden oturup konuşalım.
Tek duam, temennim budur.

Dua eden ve destek veren kardeşlerimden Allah razı olsun. Sizleri Allah için seviyorum. Gerilerine Allah hidayet versin. Şahit ol Ya Rab!
Prof. Dr. Mehmet BOYBUKALIN
@M_Boynukalin
#MehmetBoynukalınYalnızDeğildir