Atatürk Üniversitesi’nden 15 Temmuz Hatırlatması

Atatürk Üniversitesi Çocuk Ve Bilim Eğitimi Uygulama Ve Araştırma Merkezi 15 Temmuz’u unutturmuyor. Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okulları öğrenci ve öğretmenlerine yönelik düzenlenen 15 Temmuz Milli Birlik Ve Beraberlik Konferansı Nene Hatun Kültür Merkezi’nde yapıldı.
15 Temmuz hain darbe girişimi yıldönümünün, eğitim öğretim sezonunun tatilde olduğu döneme denk gelmesi nedeniyle 23 Eylül’de düzenlenen konferansa öğrenciler katıldı. Konferansa Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Sinan Bilgili, Dr. Öğr. Üyesi Selçuk İlgaz ve Dr. Öğr. Üyesi Esra Mindivanlı Akdoğan katıldı.
Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okulları öğrencilerinin dikkatle dinlediği konferansta aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılış konuşmasını Aydın Doğan İlkokulu Müdür Yardımcısı Ali BÜYÜKBAŞ yaptı.
Prof. Dr. Ali Sinan Bilgili 15 Temmuz hain darbe girişiminin sinsiliğine dikkat çekerek iyi bir eğitimle birlikte daha uyanık olunması gerektiğini belirtti.
Dr. Öğr. Üyesi Selçuk İLGAZ yaptığı sunumda Türk tarihinin zaferlerle dolu olduğunu hatırlatarak 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü’nün son zafer olduğunu söyledi.
Dr. Öğr. Üyesi Esra Mindivanlı Akdoğan da vatan sevgisi konusunu genç beyinlere aktaran bir sunum yaptı.
Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okulları Müdürü Erdal Karagülle ise öğrencileri bilgilendirmek ve 15 Temmuz’u unutturmamak adına bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.
Konferansın ardından Özel Vakıf Okulları öğrencileri katılımcılara çiçek takdim etti.