ATATÜRK LİSESİNDE YKS SÖYLEŞİSİ

Erzurum'un son yıllarda eski izlerinden eser kalmayan ve başarıya odaklanan lisede son sınıf öğrencilerine Erzurum'un eğitimdeki önemli ve tecrübeli isimlerinden Eğitimci yazar Murat Ertaş YKS başarısı konusunda Atatürk Lisesinde bir söyleşi yaptı. Öğrenciler YKS'ye dair tecrübeleri ve tavsiyeleri ilgi ile dinledi. 

Lise konferans salonunda gerçekleştirilen konferansta öğrenciler sosyal mesafeye uygun maskeli oturdu. 

Söyleşide eğitimin en önemli dönemeci olan 12.sınıfta okuyan gençlere sınavlara hazırlıkta dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Murat Ertaş başarı için inanmak, gayret etmek ve hayal kurarak geleceği düşünerek planlı ve düzenli çalışmayı tavsiye etti. Ertaş, artık öğrencilik ten sıyrılıp geleceğe dair özgün çalışmalar yapın. Gelecek sene üniversiteli olmak için çok gayet edin" dedi.

 

Gazeteci, Yazar ve Eğitimci Murat ERTAŞ Program sonrası sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı ve okul yönetimine teşekkür etti. 

Bugün Atatürk Lisesi'nin öğrencileriyle hayat başarısı ve sınavlar üzerine sohbet ettik. Pırıl pırıl okul binasıyla, temizliği, bakımı, salonları, değerler sınıfı, kütüphanesi, öğrencilere uygulanan etkin program, mesai kavramının çok ötesinde verilen emekle ve kadrosuyla o eski Atatürk Lisesi gitmiş adeta bir kolej gelmiş. Öğrencileri oldukça bilinçli, edepli ve ilgili... Okulu ve öğrencileri çok beğendim.

Okul müdürü Erhan Gürbüz her türlü iltifatı ve takdiri hak ediyor. Helal olsun. Ayrıca sadece lisenin değil şehrin eğitimini dert edinen sevgili dostum Abdullah İkinci hocam da bu okulda... Nazik davetleri için teşekkür ediyorum.