Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yarın İçişleri Bakanlığı'na sunarak yeni partisini açıklaması beklenirken parti ismi ve amblemi günlerdir tartışılıyor. Davutoğlu'nun partisinin ismi ile ilgili ilk olarak "Bizim Parti" ismi kulislere düştü, son olarak da "Yaşam ve Adalet Partisi" ile "Huzur Partisi" adı öne çıktı.

Davutoğlu'nun partisinin ismini Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 'hayırlı olsun' deyip köşesinden duyurdu. Altaylı, Ahmet Davutoğlu'nun partisinin isminin 'Gelecek Partisi' olarak kesinleştiğini yazdı.

Öte yandan Altaylı, partinin ismini ve vitrindeki bazı isimleri de paylaşarak şunları kaydetti:

"DAVUTOĞLU'NUN PARTİSİNİN ADI GELECEK PARTİSİ"
"Ve şimdi sıra geldi partinin “gerçek” ismini açıklamaya. Uzun tartışmalardan sonra Davutoğlu’nun partisinin adı "Gelecek Partisi" olarak kesinleşti. Birkaç gün içinde eski AK Parti Genel Başkanı yeni "Gelecek Partisi Genel Başkanı" olacak.

Partinin kurucular kurulunda Davutoğlu’nun eski danışmanı Etyen Mahçupyan gibi, gazeteci Hakan Albayrak gibi "bildik" ve "beklenen" isimlerin yanı sıra epey de yeni bilinen veya duyulmamış isimler de yer alıyor. Gelecek Partisi’nin Türk siyasetine hayırlı olmasını diliyorum."