Atv Ekranlarında seyirci ile buluşan Nihat Hatipoğlu bu kez tam 30 yıldır mezarcılık yapan birinin tüyleri diken diken eden sorusuna cevap verdi Nihat Hatipoğlu’nun sunumuyla ekrana gelen iftar programına video gönderen mezarcı, yaşadığı ilginç bir olayı anlattı.

Nihat Hatipoğlu’nun sunduğu ‘İftara Doğru’ programına video gönderen bir m’ezarcının anlattıkları ekran başındakilerin tüylerini diken diken etti.

Mezar ile ilgili farklı şeyler anlatılıyor birçok insan bunlar boş işler diyor lakin yaşananlar görülenler gösteriyor ki durum öyle hafife alınacak gibi değil. Orası bazıları için bir kuyu bazıları için bir istirahat mekanı.  

 Tam 30 seneden belli mezarcı olduğunu belirten vatandaş, bir gün mezar kazarken kocaman bir yılan gördüğünü belirterek “Mezarın yarısına kadar girmişti. Oraya kısılmış ölmüş Deliği biraz genişleterek yılanı çıkartım. O esnada mezardaki kadının kefenini de gördüm. Öldüğü 5 sene olmasına rağmen kefeni bembeyaz, tahtaları bile çürümemiş. Onu görünce çok duygulandım ve mezar başında uzun süre ağladım” dedi.

ABDESTSİZ HİÇ YERE BASMAMIŞ
Bu olaydan sonra kadınla ilgili detaylı bir araştırma yaptığını belirten mezarcı, “Kadın, abdestsiz yere basmazmış.

Kimseyi gıybet etmezmis. 

Kocasının önünü kesinlikle kesmezmiş. Yani kocasına iyi davranıp itaat edermiş. 

Elindence de fakir fukaraya yardım etmiş” şeklinde konuştu.

Nihat Hatipoğlu’da bu olay üzerin bir açıklama yaptı. Bizler de bu olaydan ders çıkararak bu yanlışları yapmayalım dedi.  Müslümanlar mezarda rahat  etmek istiyorsa hassas olmaları gerekir. Dedi.