a_ikinci @ hotmail.com

Geçmiş 50 yıllık süreçte MTTP'nin, Akıncılar'ın ve MGV'lerinin yetiştirdiği dava adamları bugün daha büyük ve geniş imkanlar olduğu halde neden yetişmiyor?

Dün çok kıt imkanlarla, toplanan yardımlar ve küçük aidatlarla önemli dava adamları yetiştirilmiş Türkiye'nin dönüşümünde bu adamlar büyük etki sahibi olmuşlardı. Bugün gelinen noktada trilyonluk devlet destekli vakıflar ve dernekler kuruluyor ve ihale karşılığı birçok dernek finanse ediliyor. Yok denecek ücretlerle çok lüks  yurtlarda bunlar barındırılıyor lakin istenilen gençlik yetişmiyor?

Neden?

Bu problemi çözmek ve yeniden dava adamı nesiller yetiştirmek Yeniden Büyük Türkiye ve Adil bir Düzene sahip Yeni bir Dünyayı kurmak için Hz Musa'nın(as) dönemindeki gençliği ile Peygamberimiz Hz Muhammed'in(as) gençliğini iyi tahlil etmek zorundayız. Birisi varlıkla yetişmiş hep zenginlik kolaylıklar görmüştü. Hz Musa döneminde bu gençler ne istemişler verilmişti. Gökten nihayetsiz sofralar inmiş varlığı alabildiğince yaşamışlardı. Lakin kikayliga ve varlığa alışmış bu gençler Hz Musa'nın zor zamanında kaçmışlardı. Bu dağın arkasında düşman var dendiğinde sen git savaş demişlerdi. 
Hz Peygamberimizin gençliği yoklukla ve zorlukla büyümüş, iman ve inançla yoğrulmuş her daim Resulün etrafında var olup düşmana karşı her daim dik durmuşlardı. 
Devlet destekli zengin,burslu vakıf ve derneklerde bir eli yağda bir eli balda genç yetişmeyeceğini artık görmek lazım.

Gençlik zoru görecek. Hazır bulmayacak, imkanları üretecek. Yapılacakları planlayacak aklını, ruhunu imanını kullanarak gayret edecek. Gerçek bir iman ve inanç eğitimiyle yoğrulacak ailede sağlam bir terbiye alacak ki salih bir nesil yetişsin. 

Gayesi Allah rızası olacak. Bu yolda zahmete katlanacak ki genç pişsin ve yetişsin.
Bu gençleri yetiştiren eğitimcilerde samimi ve sadık olacaklar dava insanı olacaklar ki kendilerini takip eden gençlerde aynı izi takip etsinler.

Bugün bir makama gelen kardeşimiz makamını,maaşını ve itibarını daha fazla yükseltmenin derdindeyiz. Bizi izleyen gençler bizden ne görsün ne alsınlar. 1970 lerden 2000'lere kadar MGV'lerde Allah için gayret eden kardeşler topluluğu vardı. İmkanları az olsada hedefleri büyük idi. Merhum Prof Dr Necmeddin Erbakan hocamızın ev sohbetlerinde Yeni Bir Dünyanın sağlam bir iman ve fedakarlıkla kurulabileceği öğretiliyor teşkilatta ki büyüklerimiz bunları yaşantısı ile bizzat gösteriyorlardı. 

Ne zamanki Belediyeler ve sonradan İktidarlar araya girdi. O ihlâsla çalışan birçok ağabeyimiz ve büyüğümüz şeytana ve nefsine yenilerek samimiyeti bir kenara bırakarak ihale takipçiliğine, makam mevki peşinde koşmaya başladılar.  Bugün istenilen gençler yetişmiyor diyen bu ağabeyler eski günleri mumla arıyorlar.  

Bugün gelinen noktada istenilen gençlik yetişmiyorsa sebepleri ortadan kaldırdığımızda benzer sonuçlar ortaya çıkacaktır.