Bilindiği gibi ağustos ayı zaferlerle dolu bir aydır. 16 Ağustos 1064 Türklerin Anadolu’da ilk fetih günüdür. 23 ağustos(1921 Sakarya savaşının başlama tarihi,26 Ağustos(1071) Malazgirt Zaferi'nin 945. yıl dönümü, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve TSK günü ,27 Ağustos(1922) Afyon'un Kurtuluşu. Zafer günlerimiz kutlu olsun.


ANADOLU: VATAN TOPRAĞIMIZ,VATANIMIZ,ANAMIZ,NAMUSUMUZ....
        İnsanlar fert olarak bir meskene,bir eve,bir sıcak yuvaya muhtaç oldukları gibi,milletler de bir vatana muhtaçdırlar.Evsiz,yuvasız insanlar asla huzur bulamazlar;tarihte Ahıska Türkleri , Çerkesler, Kırım Tatarları,bugün ise Iraklılar,Suriyeliler,Afganlılar,Çeçenler ve daha niceleri vatansız yaşamaktadırlar.Bunların da rahat ve huzurları yoktur.Yani vatansız milletlerinde rahat ve huzuru yoktur.Onun için aziz milletimiz,'Allah kimseyi dünyada vatansıs,ahirette imansız bırakmasın' tarihi sözünü söylemiştir.Diğer taraftan bir millet, güven içinde,bağımsız yaşaya bilmesi için vatana muhtaçtır,aksi takdirde ibadetlerini de makbul ve rahat yapamaz.Vatan,milletleri ayakta tutan ve beraberliğni sağlayan en önemli manevi ve ahlaki değerlerden biridir.vatan,anadır ve namustur. İşte bu aziz vatanı bizlere yurt yapan,kanları ve canları pahasına bizlere armağan eden şanlı ecdadımıza,gazi ve ulu sultan Alp arslana,Onun şanlı ordusuna binlerce selam olsun,ruhları şad,mekanları cennet olsun.
      Asker ve silah bakımından çok üstün olan Romen Diyojen ve ordusu Malazgirt ovasında yenildi ve esir edildiler.İnfaz edilmeyi yada kurşuna dizilmeyi beklen Diyojen ve ailesine “affedildiniz,serbestsiniz ve kendi vatanınıza gidinceye kadar benim güvencem altındasınız” tarihi sözlerine inanamadılar.Gazi Alparslan,' siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız' sözlerine esir Diyojen'biz senin yerinde olsaydık,kurşuna dizer ve de eşinizi alır giderdik' diyerek inancının gereğini yapardı.Şanlı sultan da inancının ve hazreti peygamberin uygulamalarını yaptı,onları affetti.
2. 21. asır dünyasında Gazi Alparslanın yaptığını yapabilecek bir komutan,bir devlet adamı bulabilir misiniz?

ABD,AB,NATO,RUSYA,ÇİN,İNGİLTERE,FRANSA ALMANYA...VB bu muameleyi yapabilirler mi?                 

    Bunları,Irak'da,Bosna'da,Afganistanda,Suriye'de ve Libya'da gördük,değil bağışlamak kelimeyi şehadet getirmelerine bile zaman tanımadılar.Ey insanlık!,Ey dünya sizin İslama ve Müslümanlara çok şeyler borcunuz olduğunu unutmayın? İslamsız dünya kapkaranlık olur,zulüm ve zindan baş rolleri oynar,bunu unut mayın MİLLİ BAYRAMLARI,ZAFER GÜNLERİMİZİ

ANLAYACAK YENİ NESİLLERE İHTİYAÇ VAR....
     Türk Milleti,Onun aziz yöneticileri tarihi misyonuna yeniden sahip çıkmak;zulmün ,adaletsizliğin her türlüsünü yok etmek,barışı ,adaleti egemen kılmak ve ilahi kelimetullahı sağlamak gibi dini,milli ve evrensel görevini unut ma?Güçlü ve mutlu Türkiye dünya barışının teminatıdır.Türk Milleti bunu tarihi ve uygulaması olarak ispatlamıştı.İşte Karahanlı,işte Büyük Selçuklu,işte Osmanlı bu uygulamaların tarihi belgesidir.Adaletten ayrılmamışlar,zulüm asla yapmamışlar,dönemleri barışın ve huzurun adı olmuştur.O zaman ecdadını ve yaptıklarını iyi anlayacak yeni nesiller yetiştirmek, senin tarihi ve insani görevindir,bundan kaçamazsın.Eğitimin her kademesinde Türk gençliğine bu zaferleri,nedenlerini ve kendilerinin de böyle bir görev ve sorumluluk taşıdıkları bilincinde olarak eğitmek hepimizin görevidir.İşte o zaman Türkiye de insanlık’da rahat ve huzur içidedir. Ağustos ayı zaferlerimizi ve Zafer bayramımızı yeniden kutlar, tüm şehitlerimize rahmet dilerim.Saygılarımla.....