İstanbul İl Milli Eğitim müdürünün çakarlı makam aracı. 
Olay şu
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü makam aracına çakarlı ışık takmış ve emniyet şeridinde giderken polis tarafından durduruluyor, il emniyet müdür yardımcısı olay yerine gelen kadar (50) dakika Bekletiliyor, sonra gerekli cezai işlem yapılıp bırakılıyor sonrasında da bu polis memurunun o gün prosedüre göre eksiklikleri gerekçesiyle açığa alınıyor. Bu eksiklikler sadece vatandaşa kötü muamele değil, ogün orada bulunması gerekir de bulunmayan arkadaşlarını bildirmeniz olması, üstlerini telefonuna çıkmaması gibi şeyler de var. 
Konuyu herkes önyargılı ve fanatizmi ile değerlendirmeye çalışıyorlar 
Bence olayın komple değerlendirilmesi gerekir. 
1-il müdürü çakarlı ışık takmamalıydı. 
2-il müdürü emniyet şeridinde gitmemeliydi. 
3-bunu yapan sadece il müdürü değil, bir çok kişi var ve emniyet bunlarla mücadele ediyor, etmeye çalışıyor 
4-il Müdürlüğü gibi önemli makamlarda bulunanlar halka olumlu örnek olmalılar, olumsuz örneklerde isimleri olmamalı. 
5-il müdürlerine de çakarlı ışık kullanım hakkı (görev esnasında kullanılmak şartıyla) verilmelidir 
6-il müdürünün polis memuruna üst perdeden laflar ettiği söyleniyor ki bu muhtemelen olmuştur. Makam sahipleri daha olgun olması gerer kirden bazıları gurur ve kibir sahibi olabiliyor. 
7-polis memurlarının da bazan yetkilerini biraz zorlayarak vatandaşa tepeden baktığı da bir gerçek. Bu olayda eline geçirdiği sağlam bir gerekçeye güvenerek müdürü ezmeye çalıştığı da ortada 50 dakika orada bekletip, işlem yapmaması, üstlerini telefonuna çıkmaması bunu gösteriyor. Üstlerinin telefonuna çıksaydı ne olacaktı belli. Ama, cezayı yazıp, yollayacak mıydı. Gerçi tebligat imza da atmamış olabilir il müdürü. Bu durumda yanındaki iki memurla tutanak tutulabilir miydi. 
Belki yanında da memur yoktu ki öyle bir durum var gibi. Göreve gelmeyen arkadaşlarını üstlerine bildirmemek deniliyor. 
Ne olursa olsun, il müdürünün 50 dakika orada bekletilmesi hiç de hoş Değil. İstanbul dünyadaki 204 ülkenin 150 sinden daha büyük nüfusa sahip bir ilimiz. O il müdürüne nerdeyse milli eğitim bakanlığı kadar itibar gösterilmeli 
8-polis memurunun açığa alınması hukuki olabilir ama bence etik değil. Açığa alınmadan soruşturma yürütülemez miydi. Bunun yansıması da algılanması da olumsuz olmayacak mı.