Okullarda bu kadar dini ders konulduğu halde günahlar, kötülükler ve sapıklıklar neden hızla çoğalıyor?
 
EL CEVAP:
 
Günümüzde bu kadar cami açılırken her mahallede kuran kursu açılırken okullara yeni yeni dini dersler konulurken kötülükler ve günahlar neden yaygınlaşıyor. Toplum özellikle gençlik İslami yaşantıdan neden bu kadar hızla uzaklaşıyor?
 
Tabi bunun sebebini tek bir sebebe bağlamak doğru olmaz. Toplumsal hadiselerin sebepleri birden fazladır. Toplumda bozulmanın sebeplerinin başında AB normları gelir.Ülkemizde AB'nin Kopenhag Kriterleri içerisinde önümüze koyduğu şartlara bağlı olarak ahlaki sorunlar, fikri çözülmeler ve yozlaşmalar artmaktadır.
 
AB'ye girmek için önümüze konulan yasalar İslamda günah diye tabir edilen yasakların yani günahların yasaklanmasını istemiyor bilakis sapıklıkların artırılması için her türlü faaliyete de izin veriyor. İçimize sokulan AB yasaları ve projeleri ile toplum ve gençlik hızla ifsad ediliyor. Her türlü ahlaksızlık özgürlük adı altında serbest kalıyor. Tv dizilerine ahlaki bir sınır getirilemiyor. Sapıklara dernek kurma izni bile verilebiliyor. Gıda'lara toplumun genini bozan ilaçlar ve jelatin gibi şüpheli katkılar ekleniyor. Toplum genetiği ruhu ve maneviyatı bozuluyor. Bu ürün ve gıdalarla hem hastalıklar artıyor hemde cinsiyeti belli olmayan sapıklığa meyilli yaratıklar çoğalıyor.
 
Bunlara kızmak yerine çözüm üretmek gerekiyor.
 
Hastaya kızmak nasıl çözüm değilse toplumda ifsad edilmiş gruplara da kızmak çözüm değil. Bu konuda akıl sahipleri uygun çözümler üretmek zorundadır. Bu toplumda neden bu kadar sapıklık artıyor. Neden ölümler,yaralamalar, çocuklara ve hayvanlara alçakça saldırılar neden hızla artıyor bu konuda akıl sahipler çözümler üretmelidir.
 
ÇARE NE?
 
Çare kendi özümüze ve değerlerimize dönmek. Batının kokuşmuş kendi ahlak ve maneviyatını bile yok eden prensipleri kenara koyup Hz Peygamberin Medine'de ortaya koyduğu medeniyeti devlet ve millet olarak ülkemizde inşa etmek. Bunun için gerekli yasal düzenlemeleri yapmak ve toplumu ifsad eden gençliği bozan unsurları ortadan kaldırmak.
 
Bu çalışmayı bir dernek,vakıf veya cemaatle yaparsanız aldanırsınız.
 
Bu çalışma devlet gücü ile ancak yapılabilir.
Eskilerde idarede İslami endişesi olmayan kişiler zamanında devlet olarak bir şeyler yapmak mümkün değildi. Ancak şimdi devletin her noktasında İslam endişesi olan yöneticiler var.
İşte bu dönemde bu yapılmayacak ta ne zaman yapılacak.
Toplumun hızla genleri tahrip oluyor. Aileler dağılıyor. Çocuklar öldürülüyor. Hayvanlara alçakça saldırılıyor. Bunlara karşı devletin ve milletin alması gereken çözümleri olmalı.
 
PEKİ NE YAPILMASI LAZIM
 
Önce toplumda bozulmanın sebeplerini her yönü ile araştırıp hastalığın gerçek sebeplerini ortaya çıkarmak gerekir.
İkincisi tespit edilen problemlerin çözülmesi konusunda kamuoyu oluşturmak
Üçüncüsü bunları mecliste gündeme getirip yasal engeller koymak gerekir.
 
Mesela Gıda kodeksi olarak bugün yürürürlükte olan AB yasası derhal kaldırılıp yerine kendi inanç esaslarımız ve tarihi,dini ve kültürel değerlerimiz esas alınarak bir gıda kanunu çıkarıp helal ve temiz ürünleri acilen piyasaya sürmemiz gerekir. Denetleme devletin olması ve bu kanunlara aykırı ürün üretenlerin çok ağır ceza ile cezalandırılması gerekir.
 
Yine Zina kanunu derhal çıkarılmalı. Zina cezası acilen ağırlaştırılmalı. Sapıklıkların önüne geçmek için caydırıcı cezalar verilmeli.
 
Toplumun ahlaki kodlarını yerle bir eden TV programların ahlaki sınır getirilmeli gibi