Yıllardan beri “cemaat” adı altında faaliyet gösteren, sağcısından en solcusuna tüm iktidarlar döneminde neşvünema bulan, devletin her noktasına adam yerleştiren yapı 15 Temmuz darbe girişimi ile infilak etti. Yüce Rabbimiz’in(cc) inayeti ve milletimizin feraseti ve cesareti ile bu menfur darbe girişimi başarısız oldu. Bina yıkılınca enkazı olur. Elbette 40 yıldır habis bir ur gibi yayılan bu yapıdan zor temzileneceğiz.

Ülkenin özelde de şehrimizin en zeki ve çalışkan öğrencilerini türlü türlü imkan ve kandırmacalarla yapıya dahil ediyor, dershaneden başlayarak mezun oluncaya kadar yapıya kurban olacak bir hale getiriyordu. Mezun olunca o en zeki çocuklar öyle bir havaya sokuluyor, öyle bir özgüven verip (!) koyunlaştırılıyordu ki bir daha üsteki abisini kesin bir itaatle sahipleniyor ve üst  yapıya uyuşturulmuş bir kurban olarak hazırlanıyor ve önemli köşelere yerleştiriliyordu.

Yıllar geçti. 40 yılda binlerce genç bu tezgahta uyuşturuldu. Şimdi geriye döndüğümüzde ülke 40 yıl kaybetti diyoruz.  40 yılda binlerce zeki ve çalışkan gençler bu yapıya dahil edilerek harcandı. Erzurm Fen Lisesi ve Öğretmen lisesi ve birçok okuldaki başarılı öğrenciler dershaneler vasıtasıyla yıllarca bu yapıya çalıştırıldı. Bu proje baştan itibaren bir Amerikan projesiydi. Ülkeyi ayağa kaldıracak gençler bu yapı vasıtasıyla uyuşturuluyor, abilerine ve üst yapıya bağlı çağdaş bir köle haline getiriliyordu.

Yapının eksiklerini konuştuğunuzda sizi hiç dinlemiyor veya söylediklerinizle alay edip oradan uzaklaşıyordu. Çünkü abileri şöyle demişti kendisine: “Sen üstün bir insansın. Sen dünya çapında bir cemaatin, cenneti hak etmiş bir yapının yüce üyesisin. Seni eleştiren, hocamızı kötüleyen birileri olursa dinleme, alay et, basite al, üstelerse kalk oradan, dinleme yalanları”

İşte kırk yıl böyle geçti. Çok arkadaşımız oldu. Metodlarda hiç anlaşamadık. Hiç ortak nokta da buluşamadık. İttihadı İslam dediğinizde hep sırtını döndüler. Danimarka olayında Peygamberimize (sav) sahip çıkma mitingi yaptık, gençler gelmesin,katılmasın diye o saate ders koydular. Dinler arası diyalog saçmalığı dediğimizde “Bizim kilisede görev yapan, zamanı geldiğinde ayağa kalkacak rahip ve rahibelerimiz var. Bunlar şu an kilise de gizli namazlar kılıyor, oruç tutuyorlar” diyorlardı. Yanlışı görmek istemiyor,anlatsanızda duymak istemiyorlardı. Çünkü narkoz çok güçlü idi. Bu yapıda pergelin ayağı hiç doğru yerde durmadı. Durmadığı içinde hep yanlış bir çizgi çizdiler. Çizdikleri bu yanlış çizgide yüz binlerce genci tuttular ve şimdi harcattılar. Devletin ve milletin 40 yılını heba ettiler. Hizmet deyip sonucunda millete hezimeti reva gördüler. Cemaat dedikleri yapıdan namaz kılan ama hakkı söyleyemeyen, amerikaya ve şer üçlere ses çıkarmayan çağdaş aklını kiraya vermiş köleler yetişti. Türkiye'de hiç bir islami yapıda olmayan bir metodu devam ettirdiler. Başkalarını sürekli dışladılar. Yok saydılar. Hakir gördüler. Sürekli sır gibi oldular. Şeffaf olamadılar. Paraya ve makama taparcasına imkanlara saldırdılar. Projelerle zengin oldular. Fakirleri barındırmadılar. Başkasının yaşamasına müsade etmediler. Hep şüpheli bir yapı olarak yaşadılar. Hep gizemli oldular. Şüphe etmekte de haklıymışız.

1980’lerde yaşanan askeri darbe ile binlerce sağcı ve solcu fikir sahibi genç bir amerikan projesi ile yok edilmiş. İdam edilmiş, öldürülmüş ve asılmışlardır. 15 Temmuz da yine bir Amerikan projesi ile yine binlerce genci heba ettiler. Batağa attılar.

 İnşallah bu gün gelinen noktada inat edip yanlışı savunma gaflet ve delaletinde bulunmazlar. Yanlış yapmışız deyip bu yapıyı savunmayı bırakırlar diye ümit ediyorum. Allah günahları affedendir. Tevbeleri kabul edendir. Kul haklarınız saklı kalmak şartı ile gelin tevbe edin. Yanlış yaptık deyin. Allah affetsin deyin. Binlerce genci mahvettik. Devletine ve milletine yok yere düşman ettik. Şimdi uyandık deyin. Yanlış yapmışsız deyin. Devletimiz büyüktür. Babadır. Suça karışmamış yanlış yapmamışsanız sizi de kenara koymaz.

Yüce Rabbimiz (cc) birliğimizi, kardeşliğimizi bozmak isteyen,dinimizi ifsad etmek isteyen şer güçlere fırsat vermesin. İçerimizdeki dış bağlantılı tüm piyon ve hainlerden de ülkemizi emin eylesin.

ABDULLAH İKİNCİ

ÖĞ-DER ŞUBE BAŞKANI