ükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) bir heyet, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Vakfı tarafından kurulma çalışmaları sürdürülen Erzurum Ticaret ve Sanayi Üniversitesi’yle (ETSÜ) ilgili ilk incelemesini yapmak üzere Erzurum’a geldi. Gelen heyet ETÜ'yü de ziyaret etti.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman, YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Orhan Aydın ve Vakıf Yükseköğretim Kurumları Koordinasyon Birimi Sorumlusu Semanur Güler üniversiteyi ziyaret ettiler. Ziyarette Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof Dr Ömer Çomaklı da yer aldı.

  23 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen ziyarette YÖK heyetine Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı da eşlik etti. Konuklarımıza Yüksek Teknoloji Araştırma Merkezimiz (YÜTAM) bünyesindeki laboratuvarlarımızı, dersliklerimizi ve yapımı tamamlanan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi binasını gezdiren Rektörümüz Prof. Dr. Muammer Yaylalı yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  ETÜ’nün yapılaşma faaliyetleri ve akademik faaliyetlerini takdir eden heyet önümüzdeki süreç için de özverili çalışmaların devam edeceğine olan inançlarının tam olduğunu ifade ettiler.