Erzurum’da ilk olarak Atatürk Üniversitesi’ne gelen Prof. Dr. Yekta Saraç, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı makamında ziyaret etti.

Saraç’ı Rektörlük girişinde karşılayan Çomaklı ve yönetimine, fakülte dekanları eşlik etti. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’nın da katıldıkları ziyarette, YÖK Başkanı Saraç, Atatürk Üniversitesi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Saraç’a, Atatürk Üniversitesi’nin akademisyen, öğrenci ve personel sayıları hakkında bilgi veren Rektör Çomaklı, fakülte dekanlarını YÖK Başkanıyla tanıştırdı. Üniversite olarak YÖK’ten gelen desteklerden memnun olduklarını belirten Çomaklı, çalışmalarını hızlandırarak bu teşviklerden daha fazla yararlanmayı hedeflediklerini söyledi.

IMG_5849.JPG

Atatürk Üniversitesi’nin Türkiye ve Doğu Anadolu için çok önemli bir eğitim merkezi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversitenin hazırlayacağı bilimsel çalışmalarla bulunduğu konumdan daha üst seviyelere çıkacağını belirtti. YÖK olarak, söz konusu bilimsel çalışmalara her zaman destek verdiklerini ifade eden Başkan Saraç, teşviklerin devam edeceğini söyledi.

Ziyaretin ardından Prof. Dr. Yekta Saraç, Rektörlük Şeref Defterini imzaladı. Ardından Rektör Çomaklı, YÖK Başkanı Saraç’a Atatürk Üniversitesi plaketi, köstekli saati ve Oltu Taşı Tespihi armağan etti.