israil yanıyor ile ilgili görsel sonucu
İsrail Radyosunun haberine göre Netanyahu'nun, dünden bu yana ülkenin farklı noktalarında çıkan yangınları söndürmek için Türkiye, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve İtalya'dan yangın söndürme helikopteri talep edeceği ifade edildi.  Benzer bir yangının bundan 2 yıl önce 2014 yılında bir kez daha olduğunu görmüştük.

453ff4c9-75a4-4426-ae6d-ad3f16b7cc4a

Yangın Bir anda ülkeyi sardı. Birçok yer yanıyor.

4920c928-eb6b-4949-acf8-2d2a1be1f788

İsrail çaresiz kaldı.Birçok ülke yardıma koştu. 

Hem İsrail’de hem de işgal altında bulunan Filistin’de Çarşamba gününden bu yana 13 ayrı noktada yangınlar çıkmış ve bu yangınlar rüzgarı da arkasına alarak hızla yayılmıştı. Bu yangınlardan kaynaklı olarak da 36 kişinin çevre hastanelere sevk edildiği bildirildi. Yaşanan yangından dolayı birçok evin de hasar gördüğü bildirilirken, Kudüs ile Tel Aviv arasındaki otoyolda aralıklarla patlama sesleri duyuldu. Bu iki kentin arasındaki yol ise geçici olarak trafiğe kapatıldı.

İsrail iç güvenliğinden yapılan açıklamaya göre çıkan yangınlardan yarısının kundaklamadan kaynaklandığı bildirildi. Başbakanın da kundaklama ihtimali üzerine yoğunca durduğu biliniyor. Ancak buna karşın polis sözcüsü yaptığı açıklamada yangınların kasıtlı olarak çıkarıldığına dair ellerinde herhangi bir delil bulunmadığını söyledi. Ancak buna rağmen şenlik ateşi yakan toplam 4 kişinin de gözaltına alındığı bildirildi.

c8f97862-a890-4030-bed5-efcb5ea7c90d

Yıllardır haksızca yok ettikleri masumların ahı tuttu. Filistine kan kusturan İsrailliler adeta kapana sıkışmış gibi.

"Yüce yaradan ateşlerini söndürmesin" diye islam alemi dua ediyor. Çünkü bunlar dünyayı ateşe veren insanlar.

Ezanı yasaklayan İsrail yanıyor!

Şalom gazetesinin ahberine göre Türkiye, Rusya, İtalya, Hırvatistan, Yunan ve Kıbrıs Rum Kesimi itfaiyeleri de yangın ile mücadele için İsrail’e uçak ve ekipman gönderdiler.

israil yanıyor ile ilgili görsel sonucu

İsrail’de dört gündür devam eden ve Hayfa’dan, Kudüs’teki ormanlık araziye kadar birçok yerde çıkan yangınlar Arap sosyal medyası tarafından sevinçle karşılandı.

İsrail yanıyor! 16 

İşte böyle sadece seyredeceksiniz. Yıllardır yaşattığınız zulümler arşa dayandı.

Bazıları "ormanın yanmasına sevinmeyin" diyorda öldürürlen binlerce filistinliyi israil öldürürkende 

aynı nasihatı yapıyormuydun diye sosyal medayada bu yazıyı yazana tepki yağıyor.