NUR CEMAATİ YENİ ASYA MİLLET İTTİFAKI DEDİ
 
Türkiye 24 Haziran seçimlerine kilitlenmişken, sivil toplum örgütleri, dernek, vakıf ve cemaatler seçimde hangi partiye oy vereceklerini açıklıyor. Menzil cemaatin ardından Nurcuların Yeniasya grubu da tercihini açıkladı. Hangi cemaat hangi partiye oy verecek Menzil Nurcular Yeniasya İsmailağa Süleymancılar 24 Haziran'da kime oy verecek
 
Yeni Asya gazetesi iki sayfalık bir broşür yayımlayarak "Demokrasi ve adalet için Millet İttifakı" diyerek kimi destekleyeceğini ilan etti
 

CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi'nden oluşan ittifaka desteğini ilan eden Yeni Asya grubu, "Tamam söz milletindir" dedi:

'Huzur', 'herkes' ve 'hizmet' başlıklarının kullanıldığı broşürde ateşten bir teraziye karıncayla su taşıma görüntüsü kullanıldı.

Yeni Asya grubu, yaptığı bu açıklama ile Millet ittifakına destek vereceğini açıklayarak hükümetin yanlışlarını onaylamadıklarını belirtmiş oldular.

İSMAİL AĞA CEMAATİ’NDEN HENÜZ AÇIKLAMA YAPILMADI

Oyların daha önceki seçimlerde Saadet Partisi ve AK Parti arasında paylaştırıldığı cemaatten 24 Haziran seçimleri için henüz resmi bir açıklamanın yapılmadı. İsmail Ağa Cemaati’nin bu seçimlerdeki tavrının da Saadet Partisin’den yana olması bekleniyor.   

SÜLEYMAN EFENDİ CEMAATİ’NİN TAVRI MİLLET İTTİFAKI OLABİLİR

Daha önceki seçimlerde Demokrat Parti ve MHP’ye oy veren Süleyman Efendi Cemaati’nin bu seçimlerdeki tavrı bilinmiyor. MHP, Cumhur İttifakı’nda; DP ise bu seçimlerde Millet İttifakı içinde yer alıyor. Bu seçimde Süleyman Efendi grubunun İktidarın birçok hatasına itiraz ettiği bunu birçok konuda dile getirdiklerini biliyoruz. Bu seçimde Millet İttifakına ve Saadet partisine oy verebileceği iddia ediliyor.

Etiketler: seçimde   cemaatler   kime   oy   verecek